FAKTY PORADNIK

Do 30 tys. dla bezrobotnego, 33 tys. dla pracodawcy

Wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom i osobom bezrobotnym w kolejnych tegorocznych naborach kwota na dotację na otworzenie działalności gospodarczej wzrasta z 24 tys. zł do 30 tys. zł, zaś na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego z kwoty 24 tys. zł do kwoty 33 tys. zł.

Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach ma atrakcyjną ofertę dla pracodawców oraz osób pragnących założyć firmę.

Jeszcze w tym roku ostatnie nabory odbędą się:
➡️ na utworzenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej w dniach 25-29.10.2021r. w godzinach 8.00-12.00. Warunkiem skorzystania w tym roku z dofinansowania jest posiadanie kandydata na tworzone stanowisko, złożenie wniosku i po pozytywnej decyzji oraz podpisaniu umowy z urzędem, dokonanie zakupów w terminie do 30 listopada br. a następnie zatrudnienie osoby bezrobotnej do dnia 10 grudnia br.
➡️ na otworzenie działalności gospodarczej w dniach 26-27.10.2021r. w godzinach 8.00-12.00. Nabór ankiet rekrutacyjnych o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej dotyczy osób zarejestrowanych w urzędzie. W przypadku niewykorzystania środków finansowych kolejny nabór ankiet odbędzie się w listopadzie br. Pieniądze trafią do wnioskodawców jeszcze w tym roku.
➡️ ponadto w dniach 25-27.10.2021r. pracodawcy będą mogli złożyć wnioski na organizację staży i prac interwencyjnych, a bezrobotni będą mogli skorzystać z bonów na zasiedlenie do 10 tys. zł oraz szkoleń podnoszących kwalifikacje. Uwaga! Jeśli osoba bezrobotna chce skorzystać ze szkolenia nie musi posiadać deklaracji przyszłego pracodawcy o zatrudnieniu. Najpierw bezrobotny ukończy szkolenie, a z lepszymi kwalifikacjami i umiejętnościami łatwiej będzie znaleźć mu zatrudnienie.

Zadzwoń: 42 22 54 278

(OGŁOSZENIE)