FAKTY

Do podziału 100 tys. złotych

Trwa nabór wniosków na stypendia i nagrody dla sportowców i trenerów za osiągnięcia w 2017 roku. Wnioski można składać do 27 lutego w Urzędzie Miejskim.

Stypendia i nagrody sportowe mogą dostać zawodnicy z wysokimi wynikami oraz wyróżniający się trenerzy. Stypendium sportowe wynosi nie mniej niż 200 zł miesięcznie (wypłacane przez 12 miesięcy). Wysokość zależy od liczby złożonych wniosków oraz ważności wyników osiągniętych przez zawodników.

Wnioski o przyznanie stypendium dla swoich zawodników mogą składać kluby sportowe z siedzibą w Pabianicach. Rozpatrzy je komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej i Rady Sportu i przedstawi prezydentowi propozycję podziału pieniędzy (pula wynosi 100 tys. złotych). TUTAJ znajduje się wzór wniosku (w załączniku dokumentu).

W ubiegłym roku wpłynęły 93 wnioski. Stypendia sportowe otrzymało 8 osób, jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny indywidualne) – 33 osoby, jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny zespołowe) – 15 osób, jednorazowe nagrody dla trenerów – 19 osób (SPRAWDŹ TUTAJ).