FAKTY

Do ratusza nie dotarły faktury za sesję w ogrodzie, ale darczyńca dostał… tulipanowca

Urząd Miejski w Pabianicach za tzw. sesję ogrodową nie zapłacił na razie złamanego grosza – wynika z odpowiedzi na interpelację szefa klubu radnych PiS Włodzimierza Stanka.

Dotąd ze strony “Afloparku”  do ratusza nie spłynęła żadna faktura. Pod odpowiedzią skierowaną do prezydenta podpisała się jego zastępczyni Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek. Oto treść:

Tulipanowiec amerykański obok okolicznościowego drogowskazu.

“Odpowiadając na zapytanie radnego Włodzimierza Stanka w sprawie kosztów organizacji sesji w dniu 5 lipca 2022 r. informuję, że na dzień 20 lipca 2022 r. koszty Urzędu przedstawiały się następująco:
– wynajęcie terenu na organizację sesji – 0 zł,
– ustawienie namiotów, krzeseł i innego wyposażenia — 0 zł,
– wynajęcie nagłośnienia — 0 zł (nagłośnienie MOK),
– wynajęcie sprzętu do transmisji online — 0 zł (wykorzystano istniejący system do
transmisji obrad),
– transport pracowników urzędy do miejsca odbywania sesji — 0 zł,
– zakup gadżetów i kwiatów – 0 zł,
– usługa cateringowa – 0 zł,
– pozostałe — 0 zł.
W przypadku wystawienia jakiejkolwiek faktury związanej z ww. sesją odpowiedź zostanie
uzupełniona”. Całość TUTAJ

Przypomnijmy: radni zebrali się w ogrodzie Andrzeja Furmana, by w sposób uroczysty, wśród wymuskanej zieleni i zaproszonych gości “w obliczu katastrofalnych skutków zmian klimatu” zagłosować za “osiągnięciem neutralności klimatycznej przez miasto Pabianice do końca 2033 roku”. Pięcioosobowy klub radnych PiS zbojkotował sesję i wysunął pod jej adresem sporo wątpliwości. Przewodniczący tego gremium zaniepokoił się m.in. kosztami zorganizowania sesji poza ratuszem. – A jeśli takich kosztów nie ma, to co przedsiębiorca może chcieć w zamian… – zastanawiał się.

Gdyby radni PiS pojawili się na sesji w prywatnym ogrodzie zauważyliby pewnie, że Andrzej Furman otrzymał w zamian za gościnność – tulipanowca amerykańskiego.

– Zapłaciłem za to drzewo 300 zł, ale z własnej kieszeni – powiedział portalowi pabiaNICE.tv przewodniczący RM Krzysztof Rąkowski.

Daru wystarczy na filtrowanie powietrza wielu pokoleniom pabianiczan. Tulipanowiec amerykański może rosnąć nawet 300 lat, osiągając 35 metrów wysokości.

———————————————————————————————————————————————————————————————————

Niżej z przymrużeniem oka o nieprzewidzianych skutkach sesji w “Afloparku”.

Niespodziewany skutek obrad w ogrodzie. Przedsiębiorcy zasypali ratusz zaproszeniami