FAKTY

Do szpitala trafił ze złamaniem. I zmarł. Jest śledztwo

Prokurator bada sprawę śmierci pacjenta po operacji biodra. Wojewoda po interwencji Ministerstwa Zdrowia zlecił kontrolę w Pabianickim Centrum Medycznym.

Pana Stanisława z podłódzkiego Czarnysza pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala w Pabianicach na oddział ortopedyczny. Przewrócił się w domu łamiąc szyjkę kości udowej, umieszczonej w obrębie miednicy.

Po operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego poczuł się dobrze, ale potem, dzień przed planowanym wypisem, jego stan gwałtownie się pogorszył – wynika z materiału TVP 3 wyemitowanego wczoraj w programie “Łodzią po Regionie” oraz w Łódzkich Wiadomościach Dnia.

Potem lekarze mieli oznajmić rodzinie, że wyniki się pogorszyły. Starszy pan trafił najpierw na oddział wewnętrzny, potem na OIOM. Pojawił się kaszel i duszności, zapalenie pęcherza, nerek, dolnych dróg oddechowych. Organizm był silnie odwodniony. Pacjenta próbowano w ostatniej chwili przewieźć do Skierniewic, aby – jak twierdzi rodzina – „pozbyć się go”. Zdaniem żony i córki zmarłego lekarze nie zajęli się nim prawidłowo, nie udzielali też potrzebnych informacji.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. W wyjaśnienie zgonu 68-latka włączyło się też Ministerstwo Zdrowia, a wojewoda łódzki zarządził kontrolę w pabianickim szpitalu.

Prezes PCM Agnieszka Owczarek w rozmowie z reporterką ŁWD stwierdziła, że nic nie wie o opcji przewozu w ostatniej chwili: – Chciałaby pani, żebym weszła w polemikę z moimi lekarzami na temat sposobu ich leczenia? Uważam, że sposób leczenia był właściwy – powiedziała.

TUTAJ można obejrzeć materiał TVP 3 Łódź.

 

(Fot. red.; screen/TVP3)

Tagi:

25 komentarzy do “Do szpitala trafił ze złamaniem. I zmarł. Jest śledztwo

 1. Pewnie Go operowali brudnymi narzędziami i nie umyli rąk. To nie pierwszy przypadek zakażenie na tym Oddziale.

 2. największa paranoja systemu szpitalnego to to że Pcjent ma jechac na OIOM w innych miescie bo pewnie OIOM szpitala w Pabianicach nie ma wolnego łóżka

 3. Szpital w Pabianicach to kpina, albo rodzaj “inkubatora” dla niegramotnych konowałów

 4. Ten szpital to całkowita pomyłka i wstyd dla miasta. Na SORze na tablicy ogłoszeń jedne zalaminowane podziękowania za opiekę etc.. z roku 2017 napisane odręcznie przez jakąś starszą panią …. A poza tym ogólny bałagan i ” syf” szczególnie w sali nazywanej “szkoła rodzenia” do której zwozeni są “lezaki” z ulicy i inni czyści pacjenci zabrani z domów. Smród i bałagan. Lepiej nic nie dotykać. Będąc kilka razy na SORZe zawsze brakuje płynu do odkarzania rak w poczekalni . Sanepid powinien się całym tym cyrkiem dawno zająć. Nie mam atomiast żadnych uwag do kompetencji personelu który dwoi się i troi aby wszystko ogarnąć. Ogólnie widać nieudolność kierownictwa, zdezelowany sprzęt i brak kasy. A cóż w Naszym pipidowku priorytetem sa sciezki rowerowe i festyny. Ten szpital to wstyd dla Naszgo miasta. Nie dziwię się że lekarze nie chcą tam pracować a pacjenci leczyć.

 5. przeciez wasnie zaczał sie remont SORu więc o czym sa te wpisy ? o starym zamknietym -w remoncie ?

 6. Jestem ciekawa, gdzie anatomicznie znajdę “szyjkę kości miednicy”?!
  Pismak nawet się nie pofatygował o prawidłowe stwierdzenie.

  1. @Pismak_Do_Szkoły. A może konowale do nauki. Wrażliwości także, Nieścisłe określenie nie spowoduje niczyjego zgonu. W przeciwnieństwie przykładowo do kiepskiej opieki pooperacyjnej. To zarzuca lekarzom rodzina, a bada prokuratura. Oczywiście – staw biodrowy łączy głowę kości udowej z panewką stawu biodrowego, składającą się z trzech kości miednicy: biodrowej, kulszowej i łonowej. Tak, powinno być napisane” “złamanie szyjki kości udowej”. Ta jest umiejscowiona w obrębie kości miednicy. Nieścisłe ujecie nie jest niezrozumiałe, uraz bardzo popularny. Wiadomo o jaki chodzi. My możemy uściślić jednym kliknięciem. Czy lekarze w taki sam sposób wskrzeszą pacjenta? Jeśli tak boli niefachowe określenie, daje to sporo do myślenia na temat lekarskich priorytetów. Niedawno światło dzienne ujrzał film “Kler”. Jego bohaterowie byli bezbłędni w określaniu, z jakiej księgi biblijnej pochodzi cytat. Co z tego jeśli mają gdzieś człowieka?

 7. W każdym szpitalu są niedociągnięcia. Raz je widać od razu, a niekiedy później wychodzą na światło dzienne. Myślę, że takich przypadków jest wiele i nie tylko w tym szpitalu. To jak pacjent przejdzie operacje, nawet pozornie drobną zależy od każdego indywidualnie. I każdy z osobna ma inny scenariusz po operacji.
  Jeszcze trochę żaden lekarz nie będzie chciał nic robić bo w tyle głowy będzie miał, że jak zrobi coś źle “błąd w sztuce” to będzie sądzony. I ludzie będą mieć pretensje, że nie mieli zrobionej operacji (i brawo dla lekarzy wtedy). Będziemy dziękować wtedy takim rodzinom jak ta.
  Jedna znana zasada dla WSZYSTKICH nie brana pod uwagę przez ludzi.

  LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ, NIŻ LECZYĆ !!!!

  1. W końcu ktoś napisał z sensem. W tym kraju widzę że jest nagonka na lekarzy i służbę zdrowia. To nie ich wina że system mamy chory.
   2 lata temu zmarł mój tata, to co też powinnam szykanować lekarzy bo zmarł w szpitalu? Ludzie każda operacja zagraża życiu i trzeba liczyć się z tym że mogą wystąpić powikłania. A co do szpitala to jak nie pasuje to w Łodzi jest pełno szpitali nie musicie akurat w PCM się leczyć. Może zanim kogoś oskarżymy to sprawdźmy czy na pewno jest winny. Bo bardzo łatwo komuś zniszczyć życie i opinię.

   1. Ile ci zrobili operacji? Jak nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj. Powikłania ty wiesz co to są powikłania? Złamiesz sobie rękę albo nogę i w trumnie wylądujesz!!! Powodzenia w głupim myśleniu. W XXI wieku nie umiera się na złamanie!!!! Konowały jednak potrafią każdego uśmiercić.

    1. Po pierwsze pacjent nie umarł na złamanie. A operacji miałam sporo i wiem co mówię. Tak jestem ta zła bo nie jestem w grupie anty PCM. Mam prawo tak myśleć bo to wolny kraj . Ja uważam że na ortopedii pracują dobrzy lekarze i tego się trzymam.

     1. A na co umarł pacjent Aniu powiedz!!! Może masz lepszą wiedzę w tym temacie. Ja wiem, że poszedł na złamanie a wyszedł w trumnie. Więc mi powiedz co ty wiesz o tym zdarzeniu.

 8. pabianice.tv
  nie byłoby bardziej profesjonalne zrobienie wywiadu z prezes i szefem ortopedii niz tylko streszczenie tego co inni powiedzieli /napisal ?
  nawet nie musicie nigdzie dalego jechac

  1. Lekarze nie rozmawiają na takie tematy z uwagi na tajemnicę lekarską. Prokuratura też nie ujawnia tego, co strony powiedziały z uwagi na dobro śledztwa. Profesjonalnie jest poczekać na decyzję prokuratury i jej uzasadnienie. Rozmowy z lekarzami mogłyby być uznane za rodzaj presji na prokuraturę. Pani prezes, co napisaliśmy, jest przekonana, że lekarze nie popełnili błędu. To jest druga strona medalu. Nie pominęliśmy tego.

  2. Szef ortopedii uciekła na zwolnienie chorobowe. W reportażu było powiedziane,- imię i nazwisko na tabliczce pokazane. Kierownik Oddziału Ortopedii jest na dłuższym zwolnieniu chorobowym od stycznia do marca. Taki bohater. Panie redaktor chciała z nim porozmawiać. Streszczenie co inni powiedzieli. Inni nie mieli odwagi się tłumaczyć za uśmiercanie ludzi w tym szpitalu.

   1. Pani Redaktor z nikim nie chciała rozmawiać, weszła do szpitala i robiła zdjęcia, by później wysmarować artykuł. Nie pofatygowała się ani do Pani Prezes, ani do Kierownika Oddziału ani do oddziałowej, z którą to właśnie weszła w polemikę “co jej wolno a co nie jako pismakowi”. Polemika była odpowiedzią na zadane pytanie “kim jest i z upoważnienia kogo wykonuje zdjęcia”. Miałem okazję obserwować to siedząc na ławeczce pod sekretariatem.

    1. No to chyba nie ma pan wystarczającej wiedzy na ten temat, mogę się tylko uśmiechnąć :) Co do tego, “co wolno pismakom, a czego nie” to wiedzę tejże pani (dziękuję za info kim była, bo ja w przeciwieństwie do niej i stawianych wyżej zarzutów odpowiedziałam na pytanie kim jestem i z czyjego upoważnienia) na temat prawa prasowego oceniam podobnie, jak jej umiejętności zawodowe i w zakresie komunikacji interpersonalnej. Nie dziwię się jednak, że zareagowała agresywnie – też byłoby mi wstyd.

    2. No Zenek tak praca! Tobie też zdjęcie strzeliła pani redaktor! Chwała jej za to! Właśnie Zenek powiedz mi czy Kierownik Oddziału Ortopedii wrócił już ze zwolnienia chorobowego!!!! Bo trzeba jeszcze z nim wywiad przeprowadzić!!! Niech chłop się pokaże z dobrej strony!!! Na razie widać, że tchórz!!!

     1. Zenek po prostu żeś się popisał!!! Daj swoje imię i nazwisko, i nie rób z siebie osła!!!

      1. Zenek, to też jesteś tym niegramotnym lekarzem z PCM. Pracujesz na ortopedii? To jest ten twój szef, czy nie. Kierownik Ortopedii to dopiero dno. Ucieka jak przychodzi TVP3 Łódź. Nie miał odwagi powiedzieć, za co ( treść usunięta jako łamiaca regulamin). Jeśli chodzi o panią Prezes to ciekawe, kto ją wybrał na to stanowisko. Nawet nie umie się porządnie wysłowić. Ciekawe jakie ma kwalifikacje zawodowe. Pewnie nieadekwatne do wykonywanej funkcji. Tak jak p. Marczak, który powiedział, że NFZ będzie kontrolować Szpital. I w gazecie nowe życie p… napisali. P. Marczak, nawet nie wie, że NFZ nie ma do tego ustawowo uprawnień. Widać jacy pracownicy, taka praca. Wielkie g…. sobą reprezentują.

 9. Człowiek do szpitala idzie po pomoc, a nie po śmierć. Żaden człowiek nie powinien umrzeć po tej operacji. To jest zwykła operacja na złamanie. Przeżyłam 4 operacje pod narkozą ogólną, ale nikt mnie nie uśmiercił. Jeśli nie zadba się o człowieka po operacji, czyli nie wykona się wszystkich badań i nie da odpowiednich leków to nie ma siły, każdy może umrzeć. Każda operacja niesie za sobą ból i cierpienie, ale to jest oczywiste. Dzisiaj wiem wszystko o tej operacji. Stanisław Szymański żył po operacji 13 dni. Pani Prezes w wywiadzie powiedziała, choremu pogarsza się z minuty na minutę. Bardzo jest to ciekawe, że w Szpitalu w Pabianicach minuta trwa 13 dni. Bardzo jest też ciekawe, że najcenniejszy pracownik z Ortopedii poszedł na zwolnienie chorobowe, gdy Szpital dostał zawiadomienie z Prokuratury. Ten cenny pracownik Szpitala powinien ustawić się w kolejce u Pana Prezydenta po odznaki i ordery,
  że skutecznie przeprowadza chorego w bólu i cierpieniu na stronę wiecznej ciemności gdzie już nic nie ma. Natomiast u Pana Ministra Finansów powinien się ustawić po podwyżkę, bo już nie będzie trzeba dać temu choremu co umarł emerytury itd.
  Każdy z was kto doznał podobnej krzywdy ze strony lekarzy, powinien ten fakt zgłosić do odpowiednich instytucji. Musicie walczyć o sprawiedliwość dla siebie i dla swoich bliskich. Kiedyś to każdy z nas będzie tym chorym który nie otrzyma fachowej pomocy medycznej i wyjdzie w trumnie ze Szpitala. To się dzisiaj tak ładnie nazywa błąd lekarski. Ja mówię na to morderstwo. Lekarz, który 10 lub 15 lat się uczy medyny i ma 20 lub 30 lat doświadczenia zawodowego leczy chorego nieświadomie i nieumyślnie. Śmiechu warte.

 10. A moim zdaniem w PCM pracują dobrzy lekarze. Wiadomo w każdym szpitalu dochodzi do pomyłek które nie powinny nigdy się wydarzyć ale nazywanie wszystkich lekarzy konowałami czy mordercami jest nie na miejscu. Naprawdę nikt nie musi się tam leczyć w wojewodztwie jest dużo placówek medycznych i jest w czym wybierać.

  1. Widać tych dobrych lekarzy na załączonym obrazku. Pomyła – śmierć człowiek to pomyła. Jak cię zabiera pogotowie to nie wiesz w czyje ręce trafisz. Widać jaką masz dużą wiedzę w tym temacie!!!! Prokuratura Regionalna co dzień zajmuje się takimi lekarzami, którzy uśmiercają ludzi. O szpitalu w Pabianicach też wiedzą.

Comments are closed.