FAKTY

Do wyburzenia nie zostanie użyty dynamit. 1 maja ostatni wiec pod pomnikiem

Buldożery za rogiem, a SLD szykuje się do pierwszomajowych uroczystości koło monumentu.

Coraz bliżej do wielkiej rozbiórki na Starym Rynku. Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego wydał właśnie pozwolenie na nią. Zgodnie z tzw. ustawą dekomunizacyjną pomnik Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe musi zniknąć z przestrzeni publicznej. Niedawno został wykreślony z ewidencji zabytków. Powody: spękania oraz niewspółgranie z kościołem.

Wkrótce ratusz zaprosi do składania ofert na rozbiórkę monumentu. – Zgodnie z projektem rozbiórki zleconym przez UM na potrzeby uzyskania pozwolenia, przy demontażu trzeba uwzględnić bliskie sąsiedztwo zabytkowego kościoła św. Mateusza. W związku z tym wykluczone jest wykorzystanie metod pirotechnicznych. Wskazane jest natomiast zastosowanie specjalistycznego sprzętu do wyburzania żelbetowych obiektów wielkogabarytowych – tłumaczy Aneta Klimek, rzeczniczka ratusza.

Działacze pabianickiej lewicy zawsze tradycyjnie zbierają się pod pomnikiem 1 maja. Od kilku lat rusza stąd SLD-owski rajd rowerowy. W tym roku po raz ostatni.

(Fot. Marcin Mietlowski)

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznego rajdu SLD.

Jeden komentarz do “Do wyburzenia nie zostanie użyty dynamit. 1 maja ostatni wiec pod pomnikiem

  1. W kółko pomnik i pomnik. Wielkie mecyje! 3 granaty, 5 robotników + wywrotka, która gruz wywiezie na posesje członków SLD. Jeden, góra dwa dni roboty a całość zamknie się w 2000 zł.

Comments are closed.