ROZRYWKA

Dobronianka z wyboru zadebiutowała w “M jak Miłość”

 Teresa Dzielska dołączyła wczoraj do obsady popularnej serialowej sagi “M jak miłość” (TVP2).
Teresa Dzielska jako komendant Ewa Grzymska

44-letnia aktorka wcieliła się w rolę energicznej i wymagającej szefowej posterunku w Lipnicy. Trzeba przyznać, że na podwładnych zrobiła piorunujące wrażenie, a rola jest poniekąd spełnieniem jej młodzieńczych marzeń o wstąpieniu do policji.

Dzielska to dobronianka z wyboru. Tu zamieszkała i założyła grupę Teatr SPokoLeń, który prowadzi przy Dobrońskim Centrum Kultury. Zespół postanowił łączyć ludzi młodych z dorosłymi w każdym wieku, aby szukać wspólnego języka i mówić nim do widzów. Chce pokazać, że różnica wieku, pokoleń i pozycji społecznej nie stanowi bariery między ludźmi.

“Gazecie Krakowskiej” powiedziała: ” Tutaj, gdzie mieszkam, w Dobroniu pod Łodzią prowadzę teatr, można powiedzieć cywilny dorosło-młodzieżowy ,,Teatr SPokoLeń”. Bardzo wsiąkłam w tę społeczność, stałam się poniekąd Dobronianką”.

Aktorka także prowadzi Festiwale Folkloru Gminy Dobroń.

Urodziła się 11 maja 1977 roku w Limanowej. Jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Od 2002 roku występuje w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Zagrała m.in. w filmach: ”Świąteczna przygoda”, „Randka w ciemno”, ,,Kontroler”, „Gry miłosne”; serialach: „Marszałek Piłsudski”, „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”, „Kryminalni”, „Komisarz Alex”, ,,Kasia i Tomek” czy “Barwy szczęścia”.

Do niedawna była żoną aktora Ireneusza Czopa. To mama 12- letniej córki Mai.