FAKTY

Dojście do przejścia podziemnego ma być uporządkowane

Prace już się rozpoczęły. Zgodnie z zapewnieniami PKP droga będzie gotowa do końca tygodnia.

29 września napisaliśmy, że wyjście z nowiutkiego przejścia podziemnego na stacji PKP wyprowadzone jest… w błoto. Mieszkańcy poskarżyli  się, że dotarcie do nowego przejścia podziemnego stanowi dużą trudność, a w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych czy też matek z dziećmi w wózkach to wręcz niemożliwe. Na dodatek podczas trwającego do niedawna remontu linii kolejowej i dworca, pracujący na zlecenie kolei robotnicy użytkowali feralną drogę, korzystając z ciężkiego sprzętu budowlanego. To przyczyniło się do znacznej degradacji gruntowej nawierzchni, która i bez tego była w fatalnym stanie.

Droga (bez nadanej nazwy) nie jest miejska, a należy do PKP.

Zamierzamy interweniować u właściciela w sprawie poprawy nawierzchni i odwodnienia – zapowiedziała rzeczniczka prezydenta Aneta Klimek.

Wczoraj rzecznik PKP PLK Rafał Wilgusiak poinformował pabianice.tv, że kolej zobowiązała wykonawcę, który użytkował teren, “aby przywrócił drogę do stanu sprzed realizacji inwestycji. Prace już się rozpoczęły. Oczekujemy od wykonawcy, że zakończy roboty jeszcze w tym tygodniu”.

Mamy nadzieję, że będzie jednak lepiej jak przed modernizacją stacji – należąca do PKP droga od dawna bowiem urąga cywilizacyjnym standardom.

(zdjęcie główne zrobione dziś rano, niżej fotografia wykonana pod koniec września)