FAKTY

Dopłacą do „Czystego Powietrza”

Są pieniądze na walkę ze smogiem. Podpowiedzą, jak je uzyskać.

W połowie stycznia informowaliśmy o wznowieniu rządowego programu pod hasłem „Czyste Powietrze”. W jego ramach można otrzymać dofinansowanie na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

Obecnie adresatami programu są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego, lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym, można otrzymać dofinansowanie na pokrycie nawet do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Spotkanie informacyjne na temat programu „Czyste Powietrze” odbędzie się 22 marca w Urzędzie Miejskim w sali nr 4. Potrwa w godz. 9.30 – 14.00. Poprowadzi je przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Omówione zostaną zasady programu, odbędą się warsztaty z wypełniania wniosku oraz konsultacje indywidualne.


2 komentarze do “Dopłacą do „Czystego Powietrza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *