KRUCHTA

Dramatycznie sucho. W kościołach modlą się o deszcz

W pabianickich świątyniach wznoszą modły już nie tylko o oddalenie epidemii, ale i o deszcz.

Nabożeństwo różańcowe z modlitwą o “potrzebny deszcz dla spragnionej ziemi i dobre urodzaje zapraszamy” księża misjonarze zapraszali na sobotę. Nabożeństwio odbędzie się także dziś o godz. 17.30. Również wczoraj w parafii św. Maksymiliana odbyły wczoraj się nieszpory z modlitwą o deszcz. Dziś tutaj o godz. 17.00 – różaniec w tej intencji.

Z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz zwrócił się abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

“Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby” – napisał. Podkreślił, że długotrwały brak opadów powoduje, iż: “setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem, a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy”. Apel TUTAJ.

Suszę widać także w lesie. Na zdjęciu widać fragment rezerwatu “Duża woda” w Lesie Karolewskim. Fotografia została wykonana dziś. Coraz mniej wody jest w tzw. jeziorku.

O odpowiedzialne korzystanie z lasów zaapelowaliśmy TUTAJ.