FAKTY

Drewniane cuda dobre na upominek i do promocji

Potrafi okiełznać drewnianą sklejkę tak, aby stała się elastyczna. Po umiejętnych nacięciach zagina się. Wychodzą z tego ciekawe gadżety. 

Tomasz Wielgus nie ukrywa, że od dawna jest zakochany w drewnie. Jeśli zapytamy go o zawód, powie: projektant produktu. Ale na projekcie nie kończy. Z jego rąk wychodzą np. podstawki do telefonu komórkowego, ozdobne teczki, opakowania do alkoholu, pudełka czy segregatory. Mogą być przeznaczone na prezent lub wykorzystane jako gadżety firmowe. Z okazji świąt Bożego Narodzenia często zamawiane są choinki i gwiazdki, które można powiesić czy postawić na biurku.

– Wszystko zależy od klienta. Ostatnio na przykład zrobiłem stajnię, sporą popularnością cieszą się ramy do indywidualnego zagospodarowania. Można w nich zamieszczać choćby kwiaty, suche rośliny, niewielkie przedmioty – czyli komponować obraz po swojemu i w razie potrzeby zmieniać go – tłumaczy Tomasz Wielgus.

Artysta zajmuje się także wystrojem wnętrz i organizowaniem go tak, aby praktycznie wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie jej nie “stracić”. „Forma podąża za funkcją” (form follows function) odnosi się w wykonaniu Wielgusa i do urządzania wnętrz, i do gadżetów.

Form follows function to zasada związana z architekturą końca XIX i początku XX wieku, a także ogólnie wzornictwem przemysłowym. Oznacza, że kształt budynku czy przedmiotu powinien przede wszystkim odnosić się do jego zamierzonej funkcji lub celu.

Zdjęcia wyjątkowych wyrobów pana Tomasza można obejrzeć na profilu FB TUTAJ. Chcecie zamówić coś fajnego? Piszcie na adres: tomasz@woodomondo.com

art. promocyjny