KRUCHTA

Droga Krzyżowa i marsz dla Jezusa

22 lipca (piątek) w godz. 19.00-21.00 ulicami Pabianic przejdzie procesja Drogi Krzyżowej, organizowana w ramach Światowych Dni Młodzieży. Procesja wyruszy spod sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego i dalej: Toruńską, Wileńską, Orlą, „Grota” Roweckiego i 20 Stycznia do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie odbędzie się nabożeństwo.

W czasie Drogi Krzyżowej możliwe będą utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 1, 2, 3, 7 i 260. Trasa kursowania na bieżąco będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji. Po zakończeniu uroczystości (ok. 22.30) spod kościoła MB odjadą dodatkowe autobusy linii 4 i 5.

» linia 4 – od kościoła autobus dojedzie do ronda przy ul. Waltera Jankego, gdzie zawróci i dalej pojedzie stałą trasą do 15. Pułku Piechoty „Wilków”; następnie autobus pojedzie ulicami: Łaską, Podmiejską, Karniszewicką i Lutomierską do zajezdni MZK (będzie zatrzymywał się dodatkowo na przystankach na ul. Karniszewickiej).
» linia 5 – od kościoła autobus pojedzie do ul. Waltera Jankego i dalej stałą trasą do Dworca PKP.

23 lipca (sobota) w godz. 17.00 – 18.00 przejdzie procesja „Marsz dla Jezusa”, organizowana przez Kościół Chrześcijański „Jezus Żyje” oraz Kościół Chrystusowy w RP. Trasa marszu przebiega spod Urzędu Miejskiego ulicami: Zamkową, Stary Rynek, Warszawską, 3 Maja, Nawrockiego, Świetlickiego, Bugaj (do ośrodka Lewityn). Nie są spodziewane znaczące utrudnienia w komunikacji miejskiej.