FAKTY

Druhowie proszą o pomoc dla Róży – córeczki strażaka

Druhowie z OSP Pabianice chcą, by  1 % podatku planowany do przekazania na ich jednostkę ofiarować na rzecz 3 – letniej ciężko chorej córeczki strażaka z innej jednostki z terenu naszego powiatu. Dziewczynkę mogą też wesprzeć wszyscy chętni.

“Jak wszyscy wiemy ochotnicy to jedna wielka rodzina, nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Córeczka druha z OSP Wola Zaradzyńska jednostki, z którą najwięcej współdziałamy przy akcjach ratowniczo-gaśniczych potrzebuje Waszej pomocy. Dlatego Wszystkie osoby, które planowały w tym roku oddać 1% na nasza jednostkę, prosimy o wsparcie małej wojowniczki Róży, która potrzebuje naszego wsparcia!” czytamy w opisie posta na FB OSP Pabianice.

Różyczka jeszcze pół roku temu była zdrowym dzieckiem. Pewnego dnia obudziła się bardzo słaba. Okrutna diagnoza – nowotwór złośliwy – rdzeniak zarodkowy medulloblastoma. Dziewczynka jest przed 6. cyklem chemioterapii. Oczekuje na leczenie w Niemczech. NFZ pokrywa jednak tylko część kosztów.

O pomoc na FB prosi też tata Róży. “Kwoty leczenia za granicą są nieosiągalne” – napisał druh Przemysław. “Prawie pewne jest również, iż Różyczka będzie wymagała równoległej podaży chemii, a fizycznie niemożliwym będzie przyjazd na kolejne cykle do Polski. Niestety, NFZ nie pokrywa już kosztów naszego pobytu i utrzymania w Niemczech (ok. 2-3 miesiące)” poinformowała mama.

Informacja o 1% podatku widoczna na zdjęciu.
Można również dokonywać wpłat na rzecz Róży:
Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: „RÓŻA HAWRYLUK- KŁANIEWSKA”