KRUCHTA

Duchowny szokuje. Jutro wyjaśni sprawę?

Ewangelizuje w nietypowy sposób. Zareklamował kazanie fake newsem o sobie.

Kreatywnością i dużym dystansem do siebie wykazał się pastor Społeczności Chrześcijańskiej z ul. Bagatela w Pabianicach. Sam stworzył fałszywą informację na swój temat, by pokazać zwodniczą siłę kłamstwa w mediach. W ten sposób zaprosił na nabożeństwo z kazaniem o fake newsach.

“Pabianicki pastor Jerzy T. paraduje z piwem i papierosem po centrum miasta. Wierni są w szoku!” czytamy na plakacie. Obok widzimy “dokumentację” zdarzenia.

Fake news z duchownym w roli głównej pojawił się na Facebooku. Towarzyszy mu opis: “Nasz pastor chodził po mieście z piwem?
Otóż… 𝗡𝗜𝗘.  “Fake News” czyli fałszywe informacje docierają do nas każdego dnia i często manipulują nami w łatwy sposób. Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do świadomego życia, w którym umiemy odróżniać prawdę od fałszu. Dlatego serdecznie zapraszamy na niedzielne nabożeństwo o godz. 11. 00, podczas którego kazaniem pt. “FAKE NEWS” podzieli się pastor Jerzy Tarnowski. Zdjęcie pastora jest rzecz jasna fotomontażem drugiego zdjęcia, na którym stoi z mikrofonem. To tak dla sprostowania”.

Nabożeństwo z transmisją na Facebooku i YT jutro (niedziela), o godz. 11.00, a nie jak podano na plakacie 14 kwietnia (to już raczej nie fake, tylko pomyłka. Błąd zauważyła internautka).

Pabianicka Społeczność Chrześcijańska to odłam Kościoła Chrystusowego w RP. Wspólnota należy do tzw. wolnych Kościołów. Zalicza się do nich również m.in. baptystów, ewangelicznych chrześcijan, zielonoświątkowców. Kościoły tej grupy, nazywane ewangelicznymi albo ewangelikalnymi, akcentują autorytet Pisma Świętego, odkupienie człowieka przez śmierć Chrystusa na krzyżu, potrzebę osobistego nawrócenia – duchowego odrodzenia, czego potwierdzeniem jest chrzest przez zanurzenie.