FAKTY

Dwa razy po 500 zł. Za parkowanie na „kopercie”

Zajmujesz miejsce dla niepełnosprawnych? Strażnicy nie mają litości.

Na ulicy Brackiej patrol Straży Miejskiej interweniował wobec właścicieli dwóch pojazdów, którzy zaparkowali samochody na miejscach dla niepełnosprawnych, tzw. kopertach. Obaj kierowcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł.

Takie miejsca dedykowane są osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności. Uprawnia je do tego specjalna karta parkingowa, którą wydaje się:

• osobie niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego albo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;
• osobie niepełnosprawnej, która nie ukończyła 16 roku życia mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się;
• placówce zajmującej się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

Ponadto karta upoważnia do darmowego parkowania w pabianickiej SPP.

Tagi:

3 komentarze do “Dwa razy po 500 zł. Za parkowanie na „kopercie”

  1. Proponuję założyć monitoring na skrzyżowaniu Świetlickiego/Jutrzkowicka ponieważ tam jest szereg wykroczeń głównie przejazdy na czerwonym i jazda pod prąd na trzeciego bo po co stać w korku.

    1. Popieram. Wjazdy na czerwonym to tam normalka! Policjo! Duża kasa do wzięcia!

  2. Zapraszam również policję lub straż miejską w sobotę na ul Nawrockiego obok rynku, tam notorycznie wszyscy stają na przejściu dla pieszych i drodze rowerowej i do tego w bramie.

Comments are closed.