FAKTY

Dyrektor Henryk Kucharski pożegnał się ze szkołą. “Nie zapomnimy”

Rozpoczął pracę w Zespole Szkół nr 2 w 1976 roku. Wybitny nauczyciel, mentor, wzór do naśladowania właśnie odszedł na emeryturę.

Dziś podczas rozpoczęcia powiatowego roku szkolnego samorządowcy i nauczyciele pożegnali wieloletniego dyrektora ZS nr 2 Henryka Kucharskiego. Z tą szkołą związał całe swoje życie zawodowe.

Jako absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej rozpoczął pracę na stanowisku nauczyciela przedmiotów elektrycznych. W latach 1980 – 1981 zajmował dodatkowo stanowisko kierownika laboratorium, był zastępca zastępcy kierownika warsztatów szkolnych. W 1982 r. został wicedyrektorem ds. dydaktycznych w szkole, a w 2006 r. dyrektorem.

Największym sukcesem ZS 2 pod jego kierownictwem jest wysokie miejsce zajęte przez Technikum Zawodowe w rankingach szkół dziennika „Rzeczpospolita” oraz portalu perspektywy.pl. Obecnie szkoła posiada Laur Srebrnej Tarczy.  Zrealizowano także wiele projektów unijnych, a uczniowie technikum zaczęli wyjeżdżać na praktyki zagraniczne do Hiszpanii, Niemiec i Włoch – mówił dziś sekretarz powiatu Jacek Barasiński. I podkreślił: –  Mając takiego mentora uczniowie i nauczyciele osiągnęli wiele sukcesów. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Certyfikat jakości – „Szkoła przedsiębiorczości” oraz Certyfikat Lidera Szkoły Nowych Technologii. Podsumowując, żeby scharakteryzować najkrócej pana dyrektora, trzeba powiedzieć, że to tytan pracy, solidności, odpowiedzialności i cierpliwości, nauczyciel z powołania i wzór do naśladowania. „Są chwile i ludzie, o których nie można zapomnieć!” I my na pewno nie zapomnimy.

68-letni dziś Henryk Kucharski swoje życie zawodowe podsumował dziś krótko: “Trzeba być sobą i wiedzieć, kogo się ma przed sobą”. Teraz zamierza opiekować się wnuczętami (ma ich czworo). Szkołą kieruje dotyczczasowa zastępczyni Eliza Matusiak.