FAKTY

Działacz Lewicy żąda od szefa “Solidarności” przeprosin za szerzenie homofobii

Michał Pietrzak uważa, że osoba pełniąca publiczną funkcję nie może dopuszczać się tak bezpardonowych ataków. Jednak na przeprosiny się nie doczeka.

W sobotę napisaliśmy o internetowym wpisie szefa pabianickiej “Solidarności”. Krzysztof Górny napisał: “Brońmy Patriotycznej Polski, Krzyża i Rodziny!”, dziś podpisał się pod hasłami”: “Jesteśmy nieprzemakalni. Jesteśmy normalni. Brońmy Rodziny!!!”. Przewodniczącego rozgniewały ostatnie akcje aktywistów ruchu LGBT: powieszenie tęczowej flagi na pomniku Chrystusa przed bazyliką św. Krzyża w Warszawie, happening na balkonie polegający m.in. na klepaniu się po genitaliach na  trasie Marszu Powstania Warszawskiego i wczorajsze zachowanie protestujących przeciwko aresztowaniu działaczki LGBT Margot (uszkodzenie radiowozu, znieważenie policjantów; Michał Sz. identyfikujący się jako kobieta Margot został aresztowany za uszkodzenie antyaborcyjnej furgonetki). TUTAJ przeczytasz cały nasz tekst.

W odpowiedzi na wpis działacz pabianickiej Lewicy skierował do Krzysztofa Górnego list otwarty, a anonsując go naszej redakcji napisał: “Pan Krzysztof opublikował na swoim profilu Facebook homofobiczną grafikę, która informuje, że ludzie LGBT+ nie są normalni. Uważam, że osoba pełniąca publiczną funkcję nie może dopuszczać się tak bezpardonowych, zawierających nieprawdę ataków. Jestem oburzony zachowaniem przewodniczącego. Jego słowa to manifestacja uprzedzenia, homofobii, ignorancji, a także niedbałości o prawa człowieka oraz nieszanowania naukowych dowodów i badań”.

Michał Pietrzak zażądał od Krzysztofa Górnego przeprosin skierowanych do wszystkich “którzy przez Pańskie słowa doświadczają wrogości i dyskryminacji”. Przeprosin nie będzie.

– To Pan Pietrzak powinien przeprosić za agresję ze strony swojego środowiska – stwierdza Górny.

TUTAJ zapoznasz się z argumentami zawartym w liście otwartym (pełna treść).

Fot. FB/Michał Pietrzak