FAKTY

Dzielnicowi złapali złodzieja

Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka, który okradł warsztat samochodowy w centrum miasta. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

5 sierpnia przed południem dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży na terenie prywatnego warsztatu samochodowego. Łupem sprawcy padły laptop, portfel z pieniędzmi i dokumentami, a także kluczyki do opla i kasetka z pieniędzmi. Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi. Dokładnie sprawdzili przyległy do warsztatu teren, a także przeanalizowali zapisy monitoringu pobliskich sklepów. Okazało się, że na teren przedsiębiorstwa wszedł młody mężczyzna i wykorzystując nieuwagę pracowników zabrał wartościowe rzeczy. Dzielnicowi już kilkanaście minut od zgłoszenia zauważyli na ulicy 20 stycznia, mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Został zatrzymany. Podczas przeszukania 39-latka funkcjonariusze znaleźli część skradzionych rzeczy i gotówkę. Brakowało tylko kasetki z pieniędzmi i laptopa. Te też zostały odnalezione przez stróżów prawa. Podejrzewany ukrył rzeczy pod schodami przy wejściu do jednego z osiedlowych bloków.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Teraz decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.