FAKTY

Dziennikarz z Pabianic o swoim intymnym związku ze znanym politykiem

Michał Cessanis: – My sobie pewnego rodzaju przysięgę małżeńską składamy codziennie mówiąc, jak bardzo się kochamy. Ale chcemy, żeby nasz ślub odbył się w Polsce.

Dziś o godz. 20 na antenie Polsat News w programie “Skandaliści” wystąpił pabianiczanin Michał Cessanis i Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej z Warszawy. Michał jest obecnie wicenaczelnym “National Geographic Traveler”. Jego partner Paweł, jeśli prezydentem Warszawy zostanie Rafał Trzaskowski, obejmie wiceprezydenturę.

Jednak nie o zainteresowaniach i politycznych aspiracjach była mowa w studiu. Data emisji nie jest przypadkowa – dziś w Warszawie odbyła się Parada Równości. Bohaterowie „Skandalistów” maszerowali w niej domagając się praw dla środowisk LGBT. Rozmawiano m.in. o hejcie, statusie prawnym związków homoseksualnych i adopcji dzieci.

– Liczę na to, że zawarcie naszego małżeństwa będzie w Polsce możliwe – powiedział Paweł Rabiej.

Rabiej aktywnie wspiera ruchy LGBT oraz jest zwolennikiem zalegalizowania homoseksualnych związków małżeńskich w Polsce. Ma nadzieję, że cywilnego ślubu udzieli mu wspomniany Rafał Trzaskowski.

Michał Cessanis dodał: – My sobie pewnego rodzaju przysięgę małżeńską składamy codziennie mówiąc, jak bardzo się kochamy. Ale chcemy, żeby nasz ślub odbył się w Polsce. Nie wyobrażam sobie, by doszło do tego za granicą. Chcemy być pełnoprawnymi obywatelami kraju, w którym żyjemy od tylu lat, dla którego tyle zrobiliśmy.

– Krystyna Pawłowicz nazwałaby wasz związek jałowym – wtrąciła prowadząca Agnieszka Gozdyra.

– Pani Pawłowicz niech się zajmie swoimi sprawami i nie wtrąca w nasze życie, tak jak my nie wtrącamy się w życie innych – zripostował podróżnik.

Gozdyra zapytała o chęć posiadania dzieci, jednak obaj panowie czują się „tacierzyńsko” spełnieni: – Mam trzech siostrzeńców i czwórkę chrześniaków, w rodzinie Pawła również nie brakuje dzieciaków. Może gdybyśmy mieli po 25 lat odpowiedź brzmiałaby „tak”, ale to już nie ten etap – tłumaczył Cessanis.

Pabianiczanina zapytano również, jak jego orientacja seksualna odbierana jest w rodzinnej miejscowości: – To supermiasto. Kiedy byliśmy tu razem z Pawłem, trzymaliśmy się za ręce i nie było żadnych dziwnych spojrzeń czy wyzwisk.

O Michale

Michał Cessanis jest muzykoterapeutą po Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Swoje pierwsze dziennikarskie kroki stawiał pod okiem naczelnej pabianice.tv Magdaleny Hodak. Jest jej najzdolniejszym wychowankiem. Pracował też w “Expresie Ilustrowanym”, “Życiu Warszawy” i “Rzeczpospolitej”. Obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego “National Geographic Traveler”.

Z zamiłowania podróżuje, prowadzi blog “Cessanis na walizkach”. Swoje wyprawy opisał w książkach: “Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” oraz “Made in China”. Tę ostatnią książkę będzie za kilka dni promował w Pabianicach (CZYTAJ TUTAJ).

Michał często gości w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Niedawno na antenie Radia Zet opowiadał o początkach swojej kariery w Pabianicach (CZYTAJ TUTAJ), a Anja Rubik pozowała do zdjęcia z jego książką (CZYTAJ TUTAJ).

4 komentarze do “Dziennikarz z Pabianic o swoim intymnym związku ze znanym politykiem

  1. Uwielbiam go, gdyby heterycy byli tacy jak Michał to świat zwyczajnie byłby dobry, ludzie by się darzyli szacunkiem, miłym słowem, sympatią i przekazywali sobie niesamowitą wiedzę.

  2. Toleruje wszystko, niech się hajtaja, uprawiają sex, dziedzicza po sobie ale nie zgadzam się na adopcje, zabiegi in vitro itp. Wszystko ale nie mieszajcie do tego dzieci!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *