FAKTY

Dziennikarz z Pabianic o swoim intymnym związku ze znanym politykiem

Michał Cessanis: – My sobie pewnego rodzaju przysięgę małżeńską składamy codziennie mówiąc, jak bardzo się kochamy. Ale chcemy, żeby nasz ślub odbył się w Polsce.

Dziś o godz. 20 na antenie Polsat News w programie “Skandaliści” wystąpił pabianiczanin Michał Cessanis i Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej z Warszawy. Michał jest obecnie wicenaczelnym “National Geographic Traveler”. Jego partner Paweł, jeśli prezydentem Warszawy zostanie Rafał Trzaskowski, obejmie wiceprezydenturę.

Jednak nie o zainteresowaniach i politycznych aspiracjach była mowa w studiu. Data emisji nie jest przypadkowa – dziś w Warszawie odbyła się Parada Równości. Bohaterowie „Skandalistów” maszerowali w niej domagając się praw dla środowisk LGBT. Rozmawiano m.in. o hejcie, statusie prawnym związków homoseksualnych i adopcji dzieci.

– Liczę na to, że zawarcie naszego małżeństwa będzie w Polsce możliwe – powiedział Paweł Rabiej.

Rabiej aktywnie wspiera ruchy LGBT oraz jest zwolennikiem zalegalizowania homoseksualnych związków małżeńskich w Polsce. Ma nadzieję, że cywilnego ślubu udzieli mu wspomniany Rafał Trzaskowski.

Michał Cessanis dodał: – My sobie pewnego rodzaju przysięgę małżeńską składamy codziennie mówiąc, jak bardzo się kochamy. Ale chcemy, żeby nasz ślub odbył się w Polsce. Nie wyobrażam sobie, by doszło do tego za granicą. Chcemy być pełnoprawnymi obywatelami kraju, w którym żyjemy od tylu lat, dla którego tyle zrobiliśmy.

– Krystyna Pawłowicz nazwałaby wasz związek jałowym – wtrąciła prowadząca Agnieszka Gozdyra.

– Pani Pawłowicz niech się zajmie swoimi sprawami i nie wtrąca w nasze życie, tak jak my nie wtrącamy się w życie innych – zripostował podróżnik.

Gozdyra zapytała o chęć posiadania dzieci, jednak obaj panowie czują się „tacierzyńsko” spełnieni: – Mam trzech siostrzeńców i czwórkę chrześniaków, w rodzinie Pawła również nie brakuje dzieciaków. Może gdybyśmy mieli po 25 lat odpowiedź brzmiałaby „tak”, ale to już nie ten etap – tłumaczył Cessanis.

Pabianiczanina zapytano również, jak jego orientacja seksualna odbierana jest w rodzinnej miejscowości: – To supermiasto. Kiedy byliśmy tu razem z Pawłem, trzymaliśmy się za ręce i nie było żadnych dziwnych spojrzeń czy wyzwisk.

O Michale

Michał Cessanis jest muzykoterapeutą po Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Swoje pierwsze dziennikarskie kroki stawiał pod okiem naczelnej pabianice.tv Magdaleny Hodak. Jest jej najzdolniejszym wychowankiem. Pracował też w “Expresie Ilustrowanym”, “Życiu Warszawy” i “Rzeczpospolitej”. Obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego “National Geographic Traveler”.

Z zamiłowania podróżuje, prowadzi blog “Cessanis na walizkach”. Swoje wyprawy opisał w książkach: “Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” oraz “Made in China”. Tę ostatnią książkę będzie za kilka dni promował w Pabianicach (CZYTAJ TUTAJ).

Michał często gości w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Niedawno na antenie Radia Zet opowiadał o początkach swojej kariery w Pabianicach (CZYTAJ TUTAJ), a Anja Rubik pozowała do zdjęcia z jego książką (CZYTAJ TUTAJ).

3 komentarze do “Dziennikarz z Pabianic o swoim intymnym związku ze znanym politykiem

  1. Uwielbiam go, gdyby heterycy byli tacy jak Michał to świat zwyczajnie byłby dobry, ludzie by się darzyli szacunkiem, miłym słowem, sympatią i przekazywali sobie niesamowitą wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *