FAKTY

Dziś Krzysztof Ciebiada złożył ślubowanie poselskie. Uczynił to jako… licencjat Akademii Polonijnej [AKTUALIZACJA]

Nowy poseł obiecał przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej.

Od długich miesięcy nie możemy wydusić z Krzysztofa Ciebiady informacji, gdzie i kiedy zrobił maturę oraz na jakiej uczelni się kształci (CZYTAJ TUTAJ).

Wody w usta nabrał też pracodawca Ciebiady spółka PGE – do tego stopnia, że skierowaliśmy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, po braku odpowiedzi na wniosek o udzielenie dostępu do informacji publicznej (CZYTAJ TUTAJ).

Dziś Krzysztof Ciebiada został posłem. O tym, że po wygranej Witolda Waszczykowskiego w wyborach do europarlamentu przejmie jego mandat, napisaliśmy jako pierwsi już 21 lutego.

Były już wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego wypowiedział dziś na sali sejmowej następujące słowa:

“Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg”.

Jednocześnie do rubryczki na stronie sejmowej podał swoje wykształcenie. Z opublikowanych informacji wynika, że ma wykształcenie wyższe: W dziale “ukończona szkoła” podano:

• Akademia Polonijna w Częstochowie, Wydział Interdyscyplinarny, Prawo w biznesie – licencjat (2019)

• Akademia Polonijna w Częstochowie, Prawo w biznesie (2019) – studia podyplomowe.

Prawo w biznesie to kierunek reklamowany jako “innowacyjny”. Jak czytamy na stronie internetowej szkoły:

„Absolwent kierunku biznes i prawo to osoba wyspecjalizowana w zakresie korzystania regulacji prawnych traktujących o obrocie gospodarczym jak i osoba koordynująca działanie przedsiębiorstwa. Absolwent potrafi też sprawnie komunikować się w języku angielskim w ujęciu biznesowym”.

[AKTUALIZACJA]: Po naszej publikacji Kancelaria Sejmu zmieniła metryczkę Krzysztofa Ciebiady. Usunięto z niej studia podyplomowe, które wedle poprzedniego zapisu ukończył w tym samym roku co licencjat. Został dopisany także zawód  świeżo upieczonego posła – „przedsiębiorca prywatny”. Poniżej oba zrzuty ekranu:


8 komentarzy do “Dziś Krzysztof Ciebiada złożył ślubowanie poselskie. Uczynił to jako… licencjat Akademii Polonijnej [AKTUALIZACJA]

  1. Teraz już wiadomo, czemu to była taka tajemnica. Mało kto chciałby się pochwalić wykształceniem zdobytym w Akademii Polonijnej w Częstochowie…
    Mnie jeszcze ciekawi jak ten pan sprawnie porozumiewa się po angielsku w ujęciu biznesowym, skoro złożenie kilku zgrabnych, bezbłędnych zdań w języku polskim przekraczało jego skromne możliwości…

    1. Przez bardzo wiele lat byłem kierownikiem działu w jednej z państwowych uczelni na terenie Łodzi. Z tego co pamiętam, ustawa o studiach podyplomowych uprawniala do odbycia studiów podyplomowych absolwentów studiów I stopnia, czas trwania studiow podyplomowych to minimum 3 semestry, więc jestem zdziwiony że licencjat 2019 rok i już ukończone studia podyplomowe.

  2. Za Piłsudskiego, było w Polsce 40% analfabetów, a za Kaczyńskiego 50% ma studia! HIP! HIP! HUURRA! HUURRA! HUURRA! ;D

      1. Zdolna bestia, a ja tyle lat do szkoły chodziłem…to tempo zdobywania zasługuje na uznanie ;-) szacuneczek

Comments are closed.