ROZRYWKA

Festiwal Smaków Food Trucków już wkrótce w Pabianicach!

Wiosna w Pabianicach pojawi się razem z mobilnymi barami serwującymi pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, frytki, bułeczki baozi, a może meksykańskie quesadille? Będzie w czym wybierać! Festiwal Smaków Food Trucków już 9 i 10 kwietnia przy Centrum Handlowym Echo (ul. Zamkowa 31). To IV edycja w Pabianicach.

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach już od 2019 roku przyciągają mieszkańców Pabianic i okolic. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni.

Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

To restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków, prezentują zupełnie nową jakość.

Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różne od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni chińskiej, tajskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej, węgierskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich pomysłów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko? Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Podstawowe informacje
👉 IV edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Pabianicach
👉  9-10.04.2022
👉 sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne będą na stronie wydarzenia: facebook.com/events/364768402149175

Partnerzy: Centrum Handlowe ECHO, Browar Amber

(tekst promocyjny)