FAKTY

Filmik pabianickiego KOD hitem sieci [VIDEO]

Działacze lokalnych struktur Komitetu Obrony Demokracji w minioną sobotę opublikowali na swoim profilu FB „elementarz wiedzy”. To 44-sekundowy filmik, na którym mówią o Lechu Wałęsie i „Solidarności” – przypominają, że to on był współzałożycielem „S” i pierwszym przewodniczącym Związku.

Choć fanpage „KOD Pabianice” ma niecałe 400 fanów, filmik ma już ponad 73 tys. wyświetleń. Jak to się stało? Produkcja pojawiła się na prorządowym portalu niezalezna.pl. Tekst umieszczono pod tytułem „To nie parodia ani reklama z lat 80. Filmik KOD z Pabianic podbija internet!”.

„Filmik propagandowy zrealizowany na poziomie marnego teatrzyku szkolnego, który jest tak toporny, że aż śmieszny. (…) Na nagraniu widzimy członków lokalnego KOD, którzy z teatralnym zacięciem i w dramatycznych pozach pouczają Polaków na temat historii. (…) Nie o treść jednak chodzi, ale o formę – będącą skrzyżowaniem filmów Stanisława Barei, poetyki reklamy telewizyjnej z 1989 r. oraz teatrzyku szkolnego” – czytamy.

Zapamiętaj

Udostępniajcie i powtarzajcie do znudzenia. Fakty są faktami!

Opublikowany przez KOD Pabianice na 24 lutego 2018

 

Niżej podłączono także filmik, na którym pabianicki KOD śpiewa kolędę prezydencką:

Tagi:

18 komentarzy do “Filmik pabianickiego KOD hitem sieci [VIDEO]

 1. Widać nawet prorządowe media muszą promować kodowców… jaki to miły gest… Czyli w p-ce mamy 3 kodziarzy … to mogą sobie w tysiąca zagrać … :)
  Apel do Mackiewicza, który tak ich wspiera … dołączysz Grzesiu na 4 do pokerka … ? … :)

  1. WOW! pabianice.tv są PRORZĄDOWYM MEDIUM! A wydawało mi się (choć podejrzewałem dpkładnie tak), że to niezależne media!!! Dzięki sygnaliście “upadły” upadł już tak nisko, że zadenuncjował!!!

   1. przecież chodzi o “niezależną.pl” :))) “niezależny” tylko z nazwy, bo prorządowy

 2. Zawsze twierdziłem, że to stado debili i kretynów. I co? Potwierdziło się…

 3. to KOD zajmuje się polityką ??? ja myślałem że KOD to Komitet Obrony Dopalaczy bo tacy jacyś dziwni stoją po rogach – ale numer

 4. Właściwie to i osiągnęli swój cel.
  Pisie miernoty spowodowały rozpowszechnienie filmiku.
  A że każda forma jest dobra, to do pisiego, ciemnego ludu trzeba dobrać odpowiednią. Najprostszą w wyrazie.

   1. Wnioskując z treści twego intelektualnego wpisu, nawet nie śmiem przypuszczać co miało kontakt z twoją…

 5. Niby prosta treść, ale i tak dla wielu za trudna do zrozumienia. Może puście sobie ten filmik wolniej?

  1. Treść i forma wg przeważajacej większości komentatorów nie tylko na tych forach jest na poziomie przedszkola! Skoro jest ona także trudna dla sporej grupy innych, wydaje mi się, że KOD nie potrzebuje już wysilać się na rozszerzenia przekazu!!!

Comments are closed.