FAKTY

Firma z Konstantynowa na aukcji WOŚP wystawiła wizytę w szczepionkowym laboratorium

Spółka Mabion z Konstantynowa Łódzkiego przekazała na licytację 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wizytę w swojej siedzibie. Zwycięzca aukcji będzie mógł zwiedzić m.in. laboratoria Spółki oraz strefę wytwarzania, w której jest produkowany antygen do szczepionki Nuvoxovid. Całość środków uzyskanych z licytacji zasili konto 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mabion, partner amerykańskiej firmy Novavax, to pierwsza i jedyna polska spółka, która jest bezpośrednio zaangażowana w proces produkcji szczepionek przeciw COVID-19. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ

Na temat szczepionek, technologii białek rekombinowanych będzie można podyskutować z dr. inż. Sławomirem Jarosem, członkiem zarządu Mabion S.A. ds. naukowych i operacyjnych.

Co jeszcze w programie dla zwycięzcy licytacji?
>Wprowadzenie do wytwarzania produktów białkowych w skali komercyjnej
>Praca eksperymentalna – część komórkowa: wprowadzenie do pracy sterylnej, rozpoczęcie hodowli z banku komórkowego, obejrzenie komórek pod mikroskopem, użycie licznika komórek. —->Rozpoczęta hodowla komórkowa będzie prowadzona dalej i po kilku dniach będą dostępne zdjęcia z licznika komórek.
>Praca eksperymentalna – część biochemiczna: wprowadzenie do chromatografii cieczowej i spektrometrii mas przeprowadzenie eksperymentu z wykorzystaniem systemu UHPLC, razem z opracowaniem uzyskanych danych i otrzymaniem wyniku.
>Zwiedzanie strefy wytwarzania
>Certyfikacja: otrzymanie dyplomu „Honorowego Biotechnologa Mabionu”

Szczegółowy program wydarzenia oraz regulamin znajdują się w opisie aukcji TUTAJ

Aktualna kwota: 2 133 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: