FAKTY

Florian Wlaźlak z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Wczoraj wojewoda w imieniu prezydenta RP wręczył kilkunastu osobom wysokie odznaczenia. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowany został przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego Florian Wlaźlak.

Po wniosku wojewody Tobiasza Bocheńskiego prezydent Andrzej Duda przyznał odznaczenie w 2020 roku, ale pandemia uniemożliwiła uroczyste wręczenie.

Florian Wlaźlak w latach 1998-2001 był prezydentem Pabianic. Od 2002 roku jest przewodniczącym Rady Powiatu Pabianickiego. Do niedawna był prezesem ZEC. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nagrodzono jego działalność samorządową

Odznaczenia, które dziś Państwo otrzymali są wyrazem wdzięczności za piękną i pełną oddania służbę województwu łódzkiemu oraz jego mieszkańcom. Choć działają Państwo w różnych obszarach społecznego życia, to spoiwem Państwa wielowymiarowych aktywności jest autentyczna troska o lokalną wspólnotę. Państwa postawa jest dla nas inspiracją i wzorem obywatelskiego zaangażowania. Dziękuję Państwu za trud i poświęcenie oraz płynącą z potrzeby serca codzienną pracę na rzecz małych ojczyzn – powiedział wczoraj wojewoda łódzki.

(Fot. Łódzki Urząd Wojewódzki)