ROZRYWKA

Folklor z całego świata

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny POLKA 2016 to pierwsze wydarzenie w powiecie pabianickim związane z kulturą ludową o randze ogólnoświatowej.

W dniach 7-11 lipca na scenach w Pabianicach, Bychlewie i Lutomiersku zagoszczą zespoły m.in. z Chile, Bułgarii, Meksyku, Ukrainy czy Republiki Południowej Afryki. W imprezie, której gospodarzem jest Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka”, weźmie udział ponad 300 artystów. Wydarzenie otrzymało rekomendację od IOV World (International Organization of Folk Art).

– Celem jest pokazanie mieszkańcom folkloru z różnych zakątków globu oraz popularyzacja rodzimych kultur. Festiwal ma także wielkie znaczenie dla rozwoju grup etnicznych w regionie i podtrzymania dorobku ich przodków – mówi Radosław Kierzek, główny koordynator IFF POLKA.

Poszukiwani są wolontariusze, którzy wesprą organizatorów w działaniach porządkowych, informacyjnych, marketingowych, reprezentacyjnych, czy cateringowych. Warunkiem jest ukończenie 16 lat, znajomość jęz. angielskiego w stopniu podstawowym (w przypadku pilotów grup – zaawansowanym), udział w szkoleniu oraz dyspozycyjnośćw dniach 29.06. – 18.07. Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji można znaleźć TUTAJ.