FAKTY

Formuje się grupa ochotników. Szukamy pani Sylwii

Każdy może pomóc.

O zaginięciu 84-letniej Sylwii Masłowskiej, mieszkanki ul. Moniuszki, pisaliśmy kilka dni temu. Kobieta wyszła z domu rano 8 listopada, rodzina zaalarmowała policję w godzinach wieczornych. Od tamtej pory trwają poszukiwania pabianiczanki.

Ostatni raz monitoring zarejestrował ją w okolicy szpitala, prawdopodobnie poszła w stronę okolicznych pól i lasów. W policyjną akcję od razu włączyły się ościenne OSP, ale poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Z kolei we wtorek psy z sekcji poszukiwawczo-ratowniczej OSP Mosina wraz z Ochotniczą Grupą Poszukiwawczą Województwa Łódzkiego sprawdziły wyznaczony obszar, oznaczając z dużym prawdopodobieństwem miejsca, w których kobieta przemieszczała się.

– Teren jest spory i trudno dostępny. Głównym zagrożeniem są rowy, pokryte gęstymi krzewami i zaroślami – mówi portalowi pabianice.tv Dominik Wróbel, koordynator działań z ramienia Ochotniczej Grupy Poszukiwawczej woj. łódzkiego.

OGP WŁ w najbliższą sobotę (17 listopada) organizuje szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. Każdy chętny (pełnoletni) może wziąć w niej udział – zbiórka o godz. 10.00 przy ZWiK (róg Wiejskiej i 15. Pułku Piechoty „Wilków”), koniec o zmierzchu (ok. godz. 16.15). Jak czytamy w poście OGP WŁ, osoby biorące udział w poszukiwaniach muszą wyróżniać się od osób przypadkowych (zalecane jest założenie kamizelki, np. zielonej/pomarańczowej). Szczegóły poniżej:

[AKTUALIZACJA]: Około południa znaleziono ciało pabianiczanki (CZYTAJ TUTAJ).

W dniu 17.11.2018 (sobota) spotkamy się, aby razem przeprowadzić poszukiwania za zaginioną 84-letnią kobietą na terenie…

Opublikowany przez Ochotnicza Grupa Poszukiwawcza Województwo Łódzkie Wtorek, 13 listopada 2018

POSZUKIWANA:

Sylwia Masłowska
córka Tomasza i Heleny
ur. 24.12.1934 roku
zam. Pabianice, ul. Moniuszki

Rysopis: 160 cm wzrostu, włosy siwe, długie za ramiona – mogą być związane w koka, oczy niebieskie, sylwetka szczupła. Widoczne znamiona po lewej stronie czoła oraz braki w uzębieniu. Może być ubrana nieadekwatnie do pory roku i panującej aury. Niewykluczone, że może mieć na sobie bordowy szlafrok, białą lub szarą podkoszulkę.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach (ul. Żeromskiego 18), tel. (42) 22-53-315, (42) 22-53-301 bądź 997.