FAKTY

Furmanowie poza setką najbogatszych Polaków

Właściciele Aflofarmu nie znaleźli się w tegorocznym zestawieniu 100 najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”.

W ubiegłym roku bracia Jacek, Wojciech i Tomasz Furmanowie (synowie założyciela firmy Andrzeja) zaliczyli jeden z najbardziej spektakularnych debiutów w historii prestiżowego rankingu – z majątkiem wycenionym na 1,61 mld zł wskoczyli od razu na 7. miejsce (w towarzystwie Leszka Czarneckiego i Jarosława Pawluka).

W 2016 roku, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce, „wystarczyło” mieć majątek 1,39 mld zł (10. lokatę mieli wtedy Solange i Krzysztof Olszewscy, czyli firma Solaris Bus). W tegorocznym zestawieniu poprzeczka się podniosła – 10. miejsce zajął Roman Karkosik z majątkiem oszacowanym na 2,27 mld zł. Furmanów jednak w rankingu nie ma w ogóle. Dlaczego?

– Wycenę majątku rodziny Furmanów musieliśmy czasowo zawiesić, ponieważ specjaliści due diligence* z którymi współpracujemy, nie byli w stanie rzetelnie oszacować ich aktywów w związku z planowanymi zmianami prawnymi – powiedział portalowi pabianice.tv Krzysztof Urbański, redaktor „Forbes” odpowiedzialny za ranking 100 najbogatszych Polaków.

* Due diligence (ang. należyta staranność) – poddanie przedsiębiorstwa wyczerpującej, wielopłaszczyznowej analizie pod względem jego kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej.

3 komentarze do “Furmanowie poza setką najbogatszych Polaków

  1. NIK powiedziała, że rynek suplementów diety to szara strefa farmacji. Może dlatego?

Comments are closed.