KOMUNIKACJA

Gapowicz vs kontrolerzy – kolejna szarpanina, tym razem w autobusie [STANOWISKO MPK]

Awantura w Z41. Wezwano policję…

Pabianiczanin opublikował na swoim profilu FB nagranie z wczorajszego, wieczornego kursu Z41 (19 grudnia około godz. 19.50). Na 19-sekundowym filmiku widać, jak trzech mężczyzn – kontrolerów, szarpie jednego z pasażerów. Siłą rzucili mężczyznę na siedzenia. „Wypad!” – krzyczał. W jego obronie stanęli inni pasażerowie: „To naruszenie nietykalności cielesnej”.

Kontrolerzy nie pochodzili z MZK, a łódzkiego MPK (na trasie komunikacji zastępczej obowiązują łódzkie bilety). Poprosiliśmy spółkę o odniesienie się do treści filmiku:

– Około godziny 19.44 po ruszeniu pojazdu z przystanku Zamkowa – kościół św. Mateusza (w kierunku Łodzi) jeden z kontrolerów ujawnił pasażera jadącego bez ważnego biletu na przejazd. Z relacji kontrolera wynika, że pasażer ten wsiadł do autobusu 2 przystanki wcześniej i podszedł do kierowcy w celu zakupienia biletu. Po otrzymaniu odmownej odpowiedzi, gdyż kierowcy nie prowadzą sprzedaży biletów, oznajmił głośno, że będzie jechał na gapę. Dodał także, iż nie może kupić biletu w biletomacie bo nie ma przy sobie karty płatniczej – mówi Bartosz Stępień z MPK Łódź.

Kontrolerzy byli świadkami tej sytuacji. Ustalono, że mężczyzna nie zwrócił się do nikogo z prośbą o zakupienie biletu kartą. Po odczekaniu 2 przystanków kontroler zaczął sprawdzać bilety.

– Ponieważ pasażer nie posiadał ważnego biletu, kontroler zwrócił się o okazanie dokumentu tożsamości w celu wystawienia wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej. Pasażer odmówił i próbował na siłę opuścić pojazd, popychając kontrolera w kierunku drzwi. Kontrolerzy ujęli mężczyznę, a ponieważ ten był bardzo agresywny i skakał po fotelach, zatrzymano autobus na pętli Ksawerów – Cegielniana i wezwano policję – dodaje Bartosz Stępień.

Sprawa zakończyła się jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy – gapowicz okazał jednak dowód osobisty i wystawiono mu mandat, a kontroler odwołał policyjną interwencję. Jednocześnie MPK-Łódź wystąpiło do MZK-Pabianice o zabezpieczenie nagrania monitoringu z tego zdarzenia.

Pabianickie Kanary

Opublikowany przez Dominika Kujawę Czwartek, 19 grudnia 2019

Przypomnijmy – pod koniec listopada pisaliśmy o bójce pomiędzy kontrolerkami a gapowiczem, do jakiej doszło w tramwaju 41 (CZYTAJ TUTAJ).