PORADNIK

Gdzie kupić dobre ubezpieczenie turystyczne?

Zagraniczny urlop już coraz bliżej, a Ty dalej nie masz polisy turystycznej? Musisz to koniecznie naprawić, ponieważ tego typu ochrona pomoże Ci przeżyć wyjazd w spokoju oraz bez obaw o finansowe konsekwencje zdarzeń, które mogą Cię spotkać. Sprawdź, gdzie najlepiej kupić polisę turystyczną.
Tylko Internet

Jeśli interesuje Cię skuteczne i dobrze dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie turystyczne, powinieneś poszukać go w sieci. Dzięki specjalnym narzędziom takim jak porównywarki oraz kalkulatory ubezpieczeń (np. https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/) szybko uzyskasz dostęp do spersonalizowanych ofert od renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy jedynie kilka informacji o Tobie oraz samym wyjeździe, by kalkulator obliczył wysokość składki. Prościej już chyba się nie da.

Płać mniej

Wielu ubezpieczycieli, chcąc rozwijać swoje kanały sprzedaży internetowej inwestuje duże środki w promowanie usług w sieci. Często można też spotkać się ze wszelkiego rodzaju promocjami oraz rabatami dla klientów, którzy zdecydują się na zakupy online. Jeśli więc możesz za coś zapłacić mniej, to dlaczego tego nie zrobić?

Co powinna zawierać polisa turystyczna?

Skoro już wiesz, gdzie kupić ubezpieczenie podróżne, warto, żebyś teraz poznał najważniejsze elementy polisy, których nie powinno zabraknąć u żadnego ubezpieczyciela.

  • koszty leczenia – jeśli podczas wyjazdu poza Polskę będziesz zmuszony do skorzystania z pomocy lekarskiej, ubezpieczyciel pomoże Ci i opłaci wszelkiego rodzaju usługi medyczne. Warto zaznaczyć, że polisa daje możliwość leczenia się w prywatnych klinikach, co odróżnia ją w tej kwestii od karty EKUZ. Jest to ważne, ponieważ w wielu wakacyjnych kurortach nie znajdziesz publicznej przychodni.
  • OC – może zdarzyć się tak, że spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie. Co w takiej sytuacji? Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci w Twoim imieniu należne odszkodowania, a Ty unikniesz konsekwencji finansowych, które mogłyby Cię zrujnować. Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciel może odmówić pomocy, gdy podczas zdarzenia będziesz pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
  • NNW – jeśli w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, otrzymasz środki na rehabilitację lub leczenie. W przypadku, gdy umrzesz, pieniądze trafią na konto Twojej rodziny lub osób, które za życia do tego uposażyłeś.
  • ochrona bagażu – lotniska to miejsca, w których nietrudno o utratę bagażu. Złodzieje tylko zacierają ręce na myśl o zostawionej bez opieki walizce. Jeśli spotka Cię tego typu przykra sytuacja i Twój bagaż zostanie skradziony, będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. Pamiętaj jednak, że warunkiem wypłaty zwrotu poniesionych kosztów jest przedstawienie paragonów.

Jak widzisz, najlepszym miejscem na zakup polisy turystycznej bezsprzecznie jest Internet. Pamiętaj też, by przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy dany produkt zawiera wszystkie pakiety, o których pisaliśmy w tekście powyżej.

(tekst partnera)