FAKTY

Prezydent pyta o geotermię

7 kwietnia w spółce ZEC złożone zostało pismo, w którym prezydent Grzegorz Mackiewicz prosi o analizę ekonomiczno-finansową opłacalności przedsięwzięcia „Geotermia Pabianice sp. z o.o.”.

Taki jest wymóg Najwyższej Izby Kontroli na przykładzie spółki „Geotermia Konin” z udziałem miasta Konina. Prezydent chce wiedzieć, jaka będzie korzyść i jakie ryzyko przedsięwzięcia, czy jest ekonomicznie uzasadnione i jakie koszty ciepła poniosą mieszkańcy. Nawiązał także do zapowiedzi Krzysztofa Ciebiady, przedstawionej tego samego dnia dziennikarzom, o tym, że jest możliwość pozyskania 100 proc. dofinansowania na wykonanie odwiertu, o ile złożymy papiery do końca kwietnia i będzie powołana spółka.

Mackiewicz zapowiedział, że na najbliższej sesji jest gotów przedłożyć Radzie Miejskiej projekt powołania spółki z udziałem miasta na wzór Geotermii Konin – z kapitałem zakładowym 200 tys. złotych, której udziałowcami są po połowie miasto i Zakład Energetyki Cieplnej. Obecny na konferencji prezes Florian Wlaźlak potwierdził gotowość ze strony spółki. Tutaj całe pismo prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *