ROZRYWKA

Giełda się udała. Co najchętniej kupowali pabianiczanie?

Potrafimy docenić „skarby” z duszą.

Przez ostatnie trzy dni w Centrum Handlowym ECHO trwała giełda antyków i staroci. W pasażu pojawiło się kilka sporych rozmiarów stoisk, na których można było znaleźć dosłownie wszystko: sztućce, zastawy, naczynia, figurki, lustra, zegary, lampy, ozdoby, książki, winyle i wiele innych przedmiotów. Każdy z nich był wyjątkowy i miał swoją historię. Różnorodne „smaczki” wyłowione zostały głównie poza granicami Polski.

Sprzedawcy są zadowoleni i chwalą gust pabianiczan:

– Chętnie sięgano po wyjątkowe ozdoby, dodatki, które każdemu wnętrzu dodadzą klasy. Cieszy także, że dziadkowie bądź rodzice kupowali dla swoich pociech książki, na których sami się wychowali. Znaleźli się także amatorzy winyli. Na pewno chcielibyśmy wrócić do Pabianic z naszą giełdą – usłyszeliśmy.

Oprócz giełdy antyków, w Centrum Handlowym ECHO przygotowano coś dla młodych pabianiczan – z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się tu warsztaty rękodzieła. Na małych twórców czekały kolorowe materiały, guziki oraz bajkowe naklejki, którymi ozdabiały płócienne torby lub wykonane przez siebie woreczki.