FAKTY

Ginekologią i położnictwem będzie zarządzać łódzka spółka

 Szpital oddaje zarządzanie oddziałem zewnętrznej firmie. To sposób na podratowanie finansów i poszerzenie oferty leczniczej.

O działaniach w kierunku zmian w zarządzaniu oddziałem ginekologiczno – położniczym wiadomo od kilku lat (CZYTAJ TUTAJ). Powód: ujemny wynik finansowy. Niedawno w trakcie postępowania konkursowego wyłoniono firmę, która ma “ogarnąć” oddział.  To spółka Medical Partner z Łodzi. Jej wspólnikiem jest prof. Przemysław Oszukowski, były wieloletni dyrektor Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi (obecnie kieruje ginekologią w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu).

– Zmiana ma na celu przede wszystkim poprawę jakości świadczonych usług z terenu naszego powiatu, m.in. poprzez zwiększenie liczby i rodzajów procedur z zakresu ginekologii, w tym ginekologii onkologicznej – informuje Lechosław Dorożała, p.o. dyrektora ds. lecznictwa w PCM. I uspokaja: – Dotychczasowi pracownicy oddziału znajdą zatrudnienie u nowego pracodawcy. Tym samym kontrakt PCM z NFZ będzie realizowany poprzez wysoko wykwalifikowany personel medyczny we współpracy z dotychczasowymi pracownikami, którzy znani są już mieszkankom Pabianic.  

Gwarancja zatrudnienia nie oznacza zachowania funkcji. Kierownik oddziału doktor Andrzej Kwiatkowski powinien zatem się liczyć z utratą stanowiska.

Spółka Medical Partner od 1 września będzie odpowiadała nie tylko za oddział, ale i ambulatoryjne świadczenia zdrowotne w poradni ginekologiczno- położniczej.