FAKTY

Gorąco na pętli tramwajowej [VIDEO]

Były emocje, zarzuty, żale, ale pojawiła się też deklaracja współpracy w sprawie odzyskania na stałe tramwaju.

Lokalny PiS zwołał dziś na pętli tramwajowej przy ul. Wiejskiej konferencję. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Głównym tematem była zawieszona najprawdopodobniej do połowy września linia tramwajowa i perspektywy jej utrzymania nie tylko przez dwa najbliższe lata (po realizacji awaryjnego remontu).

Senator Maciej Łuczak ubolewał, że na spotkaniu 2 czerwca w Zduńskiej Woli z wicepremierem Mateuszem Morawieckim zabrakło przedstawicieli pabianickiego ratusza. A omawiano wówczas zapowiedziany w rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, pakiet działań dla miast średnich. Ponad 2,5 mld zł to szacowana wartość wsparcia, jakie w najbliższych latach otrzymają średnie miasta. Gdyby udało się pozyskać pieniądze z tego programu, linia 41 byłaby uratowana.

Możliwe, że to się uda – choć prezydent nie brał udziału w spotkaniu z Morawieckim, to wcześniej na sesji informował o tym, że Pabianice zamierzają aplikować o wsparcie z nowego rządowego programu. Wniosek dotyczyć będzie pokrycia przez rząd kosztów wkładu własnego do projektu tramwajowego.

Czy nasi parlamentarzyści z PiS i radni wesprą działania prezydenta? – Jeśli będzie dobra wola ze strony pana prezydenta, to jesteśmy gotowi pomóc – powiedział senator Maciej Łuczak.

Okazuje się, że  Grzegorz Mackiewicz tego wręcz oczekuje, bo w kraju  rządzi PiS. W komunikacie prasowym przesłanym dziś przez rzeczniczkę Anetę Klimek  czytamy: „Prezydent Grzegorz Mackiewicz liczy na pomoc parlamentarzystów regionu łódzkiego w tej sprawie”. Działacze PiS zapewnili dziennikarzy, że chętnie wezmą udział w merytorycznej rozmowie z szefem naszego miasta.

Niezależnie od obiecujących perspektyw wspólnych działań, bieżącym problemem jest uciążliwa droga mieszkańców wieżowców, często starszych i schorowanych do autobusu komunikacji zastępczej, który krańcówkę ma przed dworcem PKP. W sklepie monopolowym przy pętli podpisują się pod interpelacją radnego Antoniego Hodaka w sprawie dodania przystanku Z41 przy Domu Pomocy Społecznej.

Na konferencji pojawiły się też inne wątki (geotermia, S14, strefa przemysłowa i Anna Walentynowicz). Martwy przystanek “41” zamienił się w miejsce żywiołowej dyskusji, a nawet kłótni. Mieszkańcy śmiało zgłaszali swoje uwagi dotyczące także codziennych bolączek. Oberwało się i politykom PiS, i prezydentowi Pabianic.

Sprawdź, co mówili politycy, mieszkańcy i przedstawiciele mediów.


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”

19 komentarzy do “Gorąco na pętli tramwajowej [VIDEO]

 1. To trzeba przesłać na Nowogrodzką. Takich jaj dawno nie było. Zwołali konferencję w celu obrzucenia błotem prezydenta, a sami dostali łomot od suwerena. Normalnie gang Olsena hi,hi.
  A ten w czerwonym krawacie woli pomagać “Sieradzawowi”… niż Pabianicom.

  1. M ocno U pośledzona F ormacjo I mbecyli ten suweren już niedługo pojawi się w urzędzie i skasuje jak bilet na Z41takich wiernych przydupasów badylarza.

 2. Radny Wójtowicz wymiata , te krótkie gacie i okularki…. beka z typa!!! wy chcecie być brani na poważnie?

 3. Zwrócę Państwa uwagę na jeden aspekt… Pan Stanek , Wojtowicz, Pani Miękina to wszyscy pracownicy oświaty podlegli pod prezydenta , chyba żyją w matrixie bo w każdej normalnej firmie już by ich nie było, zero przyzwoitości przeciwko szefowi knuć , może niech się zajmą oświata , jej reforma a nie polityka i służba Krzysztofowi w grze w której są zaledwie pionami

  1. W przeciwieństwie do radnych platformy Pana Rąkowskiego, Pań Biegajło, Kupś, Krygier-Kozłowskiej czy Pana Hile . Radni PiS organizują swoje konferencje po godzinach swojej pracy. Czy sugerujesz, że Pan Stanek, Miękinia i Pan Wójtowicz będą szykanowani w swojej pracy przez Prezydenta za udział w konferencji ? Patrząc na to co działo się w PCM po sławnej już komisji zdrowia wcale by mnie to nie zdziwiło.

  2. Zatem nawołujesz do szykanowania tych ludzi, którzy mandaty radnych zdobyli w demokratycznych wyborach i wykonują je zgodnie z prawem. Właśnie twoj IP zostaje skierowany do namierzenia szanowny nawoływaczu. Oj mocno się zdziwisz :)

 4. @ Woźny w szkole. To co? robotę rzucić mają, żeby moc sprawować mandat radnego? Przypominam, że radni penia jako przedstawiciele mieszkańców kontrolę nad prezydentem. T co robi koalicyjny klubik to patologia – prowadzanie się z Mackiewiczem, włazenie w d… Pozdrawoam!

 5. Przejrzałem z ciekawością to …coś co konferencją nazwać nie można. Ba, to nawet nie była parodia konferencji . Po co byli zaproszeni Ci okoliczni mieszkańcy – żeby robić tłok, zgromadzenie?? Dobrze powiedziała jedna z Pań – weźcie się do roboty a nie organizujcie szopki.
  Temat tramwaju a jeden śpiący bezradny pyta czyj to skwer ? Znowu dobra odpowiedź – co to ma za znaczenie???
  A najlepsze jest to , że spotkanie z ministrem uzdrowi sytuację miasta. Przestańcie opowiadać mrzonki. Panie Senatorze – gdzie lodowisko, gdzie stadion Włókniarza, co Pan zrobił dla tego miasta. Argument, że Prezydent z Wami średnio rozmawia jest zaden – ZROBCIE coś od siebie dla miasta , bo póki co tylko potraficie krytykować i to nieudolnie – bo to był jeden wielki chaos

  1. nie NEUTRALNY tylko DEMAGOG HIPOKRYTA miastem przyjacielu kaszlu rządzi PREZYDENT nie senator, nie radni pis, nie rząd tylko PREZYDENT to on podejmuje decyzje i to on jest odpowiedzialny za miasto i nikt więcej. Lodowisko ? brak chęci ze strony Prezydenta, Stadion włókniarza ? Kto mówił o stadionie ? Chyba miałeś na myśli halę sportową również brak współpracy ze strony władcy. I po co stadion jak swego czasu jedna z lepszych w regionie płyt boiska została bezmyślnie zniszczona podczas imprez z piłką nie związanych. Pomysł Prezydenta i jego klakierowego zaplecza to bieżnia na stadionie wokół zniszczonego boiska. Prezydent nie jest od tego , żeby szczerzyć kły do kamery tylko działać a ten siedzi tylko i patrzy jak kasę pożyczyć. I wiecznie nabzdyczony a to ten mu piniendzy nie dał a to tamten nie dał i najlepiej leżeć i pachnieć. Długi rosną szans na rozwój zero. Polityka Prezydenta jest jasna jak jego nieudolność, prznieśta kasę w walizce a ja se poradzę. Żeby dostać kasę to trzeba mieć pomysł, kompetencje i zespół ludzi potrafiący przygotować i sklecić wniosek. W NFOŚ “leżą” pieniądze również dla Pabianic na geotermię, korzystają wszyscy dookoła tylko nie pabianicki wizjoner. Pani krzyczała “do roboty” póki nie zorientowała się, że to konferencja za przywróceniem tramwaju a nie jego likwidacją.

 6. Gazelo radni z klubu koalicyjnego wspólnie z prezydentem zorganizowali imprezę dla pabianickich dzieciaków.
  Czy jest przeciw organizowaniu takich imprez z prezydentem ??????

  1. To jeszcze niech ten kakowy klub wanda+ spółka zwik zorganizują miejsca pracy w Pabianicach dla rodziców tych dzieci, żeby to rodzice mogli organizować dzieciom czas i to nie tylko w dniu dziecka. I nie byli skazani na watę cukrową ze ZWiK-u i leżaki z Lewitynu.

 7. Dobrze, że redakcja emituje takie żałosne występy ludzi z PiS. Widać, że nie potrafią nawet konferencji porządnie przygotować, a za rządzenie chcą się brać. Nigdy już na nich nie oddam głosu!

  1. Jak tak dalej pójdzie to po Polsce będą hulać dowcipy: ilu prezydentów pabianic potrzeba do wkręcenia żarówki.

  2. Co to bredzisz platfusie? Kiedy ty na pis głosowałeś? Sztuczny tłok to se w gaciach rób

 8. I pomyśleć, że ta banda gamoni miała większość w Radzie Miasta. Do szwalni i do miotły łysonie!!!

  1. Marko B(aranie) ty już może nic więcej nie pisz ? Przecież czuć śmierduszku na odległość, że za długo u Wandy w nogach leżałeś.

 9. Walczą o tramwaj a sami nim jechali chyba jak chodzili do szkoły podstawowej – czyli na końcu edukacji
  Bardzo bobrze że nie ma tramwaju wreszcie skończył się hałas i kurz na mieście .

Comments are closed.