FAKTY

Gryglewski i Pietrzak do Sejmu z Lewicy

Kolejny ważny polityk w mieście chce do stolicy.

Wiceprezydent Pabianic Marek Gryglewski startuje na posła. Na liście Lewicy (SLD, Wiosna, Razem) znajdzie się na ostatnim 20. miejscu, zaś koordynator Wiosny w powiecie pabianickim Michał Pietrzak wystartuje z numerem 7.

Do ostatniej chwili mówiło się, że wystartuje z “piątką”, dlatego jest nieco zawiedziony:

– Szkoda, że nie udało się wywalczyć wyższej pozycji. Majowe wybory i wynik Wiosny pokazały, że udało nam się osiągnąć najlepszy wynik w województwie i jeden z lepszych w kraju – powiedział kandydat.

Według ostatnich sondaży Lewica może liczyć na ok. 12% poparcia wśród wyborców. W naszym okręgu przekłada się to na jeden mandat. Z kolei PiS może liczyć na siedem, a Koalicja Obywatelska na trzy. PSL – Koalicja Polska prawdopodobnie wprowadzi do Sejmu jednego posła w naszym okręgu.

Na listach PiS zobaczymy Krzysztofa Ciebiadę (nr 5) i Elżbietę Ratyńską (nr 20). O reelekcję ubiega się senator Maciej Łuczak (CZYTAJ WIĘCEJ).

Na listach Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) do Sejmu znajdziemy przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Rąkowskiego (nr 4), a do Senatu startuje starosta Krzysztof Habura (CZYTAJ WIĘCEJ).

Start wiceprezydenta Gryglewskiego (SLD) i przewodniczącego RM Rąkowskiego (PO) obiecuje bardzo interesująca rywalizację. Obaj bowiem na gruncie lokalnym są z bardzo bliskiego otoczenia prezydenta (radni SLD i PO startowali z listy Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza i tworzą teraz jeden koalicyjny klub). Jakkolwiek trudno oczekiwać przepływu elektoratu PiS, aby poprzeć kogoś z List Lewicy czy KO, to Gryglewski i Rąkowski moga odbierać sobie głosy. Którego z kandydatów poprze prezydent? Może to mieć spore przełożenie na wynik, zważywszy na fakt, że Mackiewicz w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich miał blisko 72% poparcia.

4 komentarze do “Gryglewski i Pietrzak do Sejmu z Lewicy

  1. Wierzę w was chłopaki! Zrobimy wszystko, by zdobyć jak najwięcej mandatów i tym samym przekonać do siebie wyborców!

  2. powodzenia
    każdy start rozsądnych ludzi buduje koalicje w mieści a nie ją rozbija

Comments are closed.