FAKTY

Grzegorz Mackiewicz nie ma co wyglądać na podwyżkę

Radni zajmą się dziś ustaleniem wysokości pensji prezydenta. Już przed głosowaniem wiadomo, że jego portfel nie będzie grubszy.

Miesięczne wynagrodzenie Grzegorza Mackiewicza wyniesie 10.620 zł brutto, tyle samo co przed reelekcją.

W skład wymienionej kwoty wchodzą następujące składniki:

• 4.800 zł wynagrodzenie zasadnicze

• 2.100 zł dodatek funkcyjny

• 2.760 dodatek specjalny, stanowiący 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego

• 960 zł dodatek z tytułu wysługi lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego

Prezydent Pabianic więcej zarobić nie może. W czerwcu br. weszło w życie ministerialne rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Dlatego radni musieli obniżyć Mackiewiczowi zarobki o 2 tys. zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Wynagrodzenie – w świetle nowych przepisów – zależy nie tylko od zajmowanego stanowiska, lecz także od wielkości gminy.

O obniżeniu pensji w związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych napisaliśmy w maju. Według wcześniejszych obliczeń prezydent miał mieć mniej o 1.200 zł, ale obniżka objęła ostatecznie także inne składniki wynagrodzenia. W rezultacie od października co miesiąc będzie miał mniej w portfelu o prawie 2 tys. zł.

Niedawno pisaliśmy o tym, że wydaje się absurdalną sytuacja, w której de facto przełożony (choć nie w rozumieniu kodeksu pracy), którym jest prezydent, zarabia mniej od prezesów, nad którymi stoi (CZYTAJ TUTAJ).