FAKTY

Grzegorz Mackiewicz zrezygnował ze stanowiska

Prezydent Pabianic nie jest już przewodniczącym Rady Nadzorczej Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Traci ok. 35 tys. zł rocznie. 

ŁARR to spółka należąca do samorządu wojewódzkiego, którym od listopadowych wyborów rządzi PiS. Z informacji Dziennika Łódzkiego wynika, że Mackiewicz nie został odwołany, a odszedł sam. Zastąpił go Witold Gwiazda, ekswicewojewoda łódzki i były radny ze Zduńskiej Woli.

Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej ŁARR jest Krzysztof Habura, starosta powiatu pabianickiego. Jego wymiana – patrząc z punktu widzenia politycznego – jest tylko kwestią czasu.

Grzegorz Mackiewicz z tytułu szefowania Radzie Nadzorczej ŁARR osiągał rocznie 35 tys. zł brutto dochodu (ok. 28 tys. zł na rękę). Na to stanowisko powołał go poprzedni marszałek województwa Witold Stępień.

7 komentarzy do “Grzegorz Mackiewicz zrezygnował ze stanowiska

  1. To też jest dziwny twór ta agencja. Chyba stworzony tylko po to aby ci na stanowiskach mieli jeszcze gdzie dorobić parę groszy.

  2. Szacun Prezydencie, męska decuzja ! I tak by odwolali, bo kto inny tam rządzi, ale na siłe, póki nie wywalą nie łaszczy się na kase póki można, ile wlezie.

  3. To pokazuje małość charakteru tego człowieka. Oficjalnie krytykuje PiS ale to mu nie przeszkadzało przez 4 miesiące jeszcze pieniądze z rady nadzorczej brać. Dopiero pewnie jak się okazało, że go odwołają to udaje mocnego, że sam rezygnuje. Trzeba było zrezygnować w listopadzie. Teatrzyk dla ciemnego ludu. Wstyd i tani populizm.

  4. Ćwierkają wróbelki, że pani Hania już nową radę nadzorczą szykuje dla pokrzywdzonego :) Zachowanie pod publiczkę trochę słabe zatem :( A miał być jak John Wayne :)

Comments are closed.