FAKTY

Guz na oku zmniejszył się. Lek działa!

Dziś na FB mama Antosia opublikowała najświeższe wiadomości – po kontroli dra Abramsona wiadomo już, że guz zareagował na pierwszą dawkę leku i znacznie się zmniejszył (na zdjęciu głównym). Aby sprawdzić efekt podania melphalanu, trzeba było czekać aż 4 tygodnie, ale wieści z USA nastawiają optymistycznie (o podaniu leku pisaliśmy TUTAJ).

„Baliśmy i będziemy się bać jeszcze wiele razy w czasie walki o naszego małego dzielnego Lwa, ale dziś przez te kilka chwil możemy cieszyć się z kolejnego cudu! Tak właśnie, CUDU, bo w żaden inny sposób nie potrafimy tego lepiej określić! Guz zmniejszył się. To jednak nie koniec leczenia, takich cudów potrzeba nam jeszcze kilku” – czytamy na FB.

Niecałe 3 tygodnie temu pisaliśmy o zbiórce na rzecz Antosia – pieniądze potrzebne były na dwie kolejne dawki leku, który ma zwalczyć guza ulokowanego w zdrowym oku. Zbiórka udała się, więc jutro chłopiec ma kolejną operację – dr Gobin znów poda mu chemię prosto do oka przez tętnicę udową. To druga z trzech zaplanowanych dawek.

– Guz zmniejszył się, ale to nie znaczy, że nie ma tam już żadnych żywych komórek rakowych i zaraz się nie obudzi, muszą go jeszcze „dobić”. Na nasze pytanie, czy po takiej reakcji na pierwszą dawkę można się spodziewać, że druga będzie ostatnią, doktor powiedział żeby się na to nie nastawiać, bo teraz nie jest w stanie nic powiedzieć – oceni to za następne 4 tygodnie, jak zobaczy działanie drugiej chemii. Więc jutro ściskamy kciuki – mówi w rozmowie z pabianice.tv mama Antosia.

***

Wciąż jednak potrzeba pomocy finansowej: „Myśląc o przyszłości, o regularnych comiesięcznych wizytach kontrolnych nie da się nie myśleć o kosztach. A te są ogromne. Dzięki zbiórce na SiePomaga opłacone są koszty leczenia Antka w klinice, ale nic poza tym. Już same bilety lotnicze na regularne kontrole przez najbliższy rok dają kosmiczna sumę. Niebawem rozpocznie się okres rozliczeniowy 1% podatku. Będziemy Wam ogromnie wdzięczni za każdą kwotę” – apelują rodzice. KRS: 0000249753

– W chwili obecnej Fabryka Wełny wraz z Formownią organizują koncert wspaniałej pianistki Pani Katarzyny Hushty. Wejściówki wciąż są dostępne w recepcji klubu Formownia – zachęca mama Antka. TUTAJ strona wydarzenia na FB.

Cały czas można brać udział w licytacjach – TUTAJ znajduje się grupa na FB.

Wpłaty w PLN:
76 1240 1109 1111 0010 1163 7630
Wpłaty zagraniczne:
PL 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 swift(bic) PKOPPLPW

Aby pieniądze trafiły prosto do Antka, w tytule przelewu trzeba wpisać imię i nazwisko: Antoni Świech
Odbiorca: Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”
Adres: al. Dzieci Polskich 20 lok. A120; 04-730 Warszawa

TUTAJ pisaliśmy o chorobie chłopca, a TUTAJ o sukcesie pierwszej zbiórki, w którą włączyło się ponad 29 tys. osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *