FAKTY

Habura na senatora, Rąkowski na posła

Jeśli pabianiczanie zdobędą mandat, będzie potrzebny nowy starosta i przewodniczący Rady Miejskiej.

Dziś poznaliśmy kandydatów Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) na nadchodzące wybory parlamentarne. W naszym okręgu na liście do Sejmu RP znalazł się przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach Krzysztof Rąkowski (nr 4). Tuż za nim (nr 5) jest były senator Andrzej Owczarek.

Z kolei na senatora wystartuje starosta pabianicki Krzysztof Habura. Wiadomo już, że zmierzy się z Maciejem Łuczakiem – PiS przedstawił swoich kandydatów w miniony piątek (16 sierpnia).

Start Rąkowskiego, Habury i Owczarka przewidzieliśmy blisko dwa tygodnie temu – CZYTAJ TUTAJ.

Łącznie 12 mandatów

Okręg, w którym znajduje się nasz powiat (tzw. sieradzki – nr 11) ma przypisane dwanaście mandatów do Sejmu RP. W ostatnich wyborach siedem z nich przypadło Prawu i Sprawiedliwości, trzy Platformie Obywatelskiej, dwa Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, a jeden objął przedstawiciel ruchu Kukiz’15.

Jesienna elekcja, obserwując sondaże i prognozy, powinna przynieść podobny podział sił, z nieznaczną korektą. Partia rządząca, biorąc pod uwagę w szczególności wyniki majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, zapewne sięgnie po ósmy mandat, a niewykluczone jest nawet dziewiąte miejsce w Sejmie dla kandydata PiS-u.

Z kolei Platforma (dziś startująca pod szyldem Koalicji Obywatelskiej wraz z Nowoczesną, Inicjatywą Polska i Zielonymi) pewnie utrzyma stan posiadania – trzy mandaty. Niemalże na pewno z mandatem w naszym okręgu pożegna się jeden z działaczy PSL, a żadnego nie obejmie kandydat Kukiz’15.

7 komentarzy do “Habura na senatora, Rąkowski na posła

  1. Bosszzeee… za chwilę znowu będą wszędzie wisieć plakaty. Nie wspomnę o ulotkach walających się na klatce schodowej..

    1. Spokojnie, makulatury będzie mniej, natomiast zainteresowanie “ciemnym ludem” urośnie. Ciekawe co będą rozdawali: lizaki, wafelki, śmigusówki?

  2. Czy pan starosta na swojej ulotce wyborczej zamiesci swoje najwieksze osiągniecia? Na przykład kompleks sportowy na terenie po warsztatach i rondo z ulicy Myśliwskiej.

Comments are closed.