FAKTY

Hala sportowa blisko dwa razy droższa. Wejdziemy w to?

Nad śmiałym projektem zawisły czarne chmury.

Władze miasta postanowiły przeznaczyć blisko 4 miliony zł na wielofunkcyjną hala sportową wraz z zapleczem przy SP13 na terenie PTC. To jeden z pomysłów na zagospodarowanie środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nad tym planem zawisły jednak czarne chmury. I to dość gęste. Do przetargu zgłosiło się trzech oferentów, lecz o realizacji inwestycji w ramach wspomnianych blisko 4 mln zł (dokładnie 3 990 529 zł ) można jedynie pomarzyć…

Oferty otwarto 21 stycznia. Najniższa wycena jest blisko dwa razy wyższa od kwoty przeznaczonej na ten cel przez nasz ratusz i wynosi:  7 595 250 zł. Konsorcjum firm z Krasocina i Kielc na wykonanie zadania potrzebuje 96 miesięcy, czyli 8 lat.

Tylko nieco tańsze jest konsorcjum pabianicko- łódzkie (7 995 000). Z kolei firma z Bełchatowa podejmie się zadania za…9 769 615,71 zł.

Jakie kroki w tej sytuacji podejmie urząd? Zrezygnuje z tej inwestycji czy może obetnie środki przeznaczone na szkutnię, rozkładając inwestycję w czasie? A może uparcie będzie szukał tańszego wykonawcy?

-Na razie nie ma decyzji w tej sprawie, ale zostanie wkrótce podjęta – mówi Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta Grzegorza Mackiewicza.