FAKTY

Harcerze zrobią zakupy i wyprowadzą zwierzęta

Teraz służą sąsiadom.

Na klatkach schodowych w pabianickich blokach pojawiły się komunikaty od harcerzy. W wieżowcu przy ul. 20 Stycznia na jednym z takich ogłoszeń czytamy:

Drodzy sąsiedzi! W tym bloku mieszkają pełnoletni harcerze, którzy są gotowi pomóc Wam w codziennych obowiązkach. Jeśli Wasz zwierzak potrzebuje długiego spaceru, a Wy zakupów żywnościowych albo leków z apteki – dajcie znać! Mieszkamy pod „2”. Wystarczy przyczepić kartkę do drzwi/włożyć za klamkę. Życzymy wszystkim zdrowia! #Sluzba #Zostanwdomu

Podobną akcję przeprowadzają wolontariusze z „Agrafki” – od wczoraj zbierają zgłoszenia pod numerem telefonu: 691-807-789. “Zapewniając dla siebie nawzajem wszystkie środki ostrożności kupimy i dostarczymy Wam podstawowe artykuły żywnościowe” – zachęcają.

Wczoraj napisaliśmy także o zawieszeniu działalności przez oddział rejonowy PCK. Prezes Andrzej Chałupka zdecydował o zamknięciu biura na Moniuszki 16 – do odwołania. Taki ruch może dziwić, ponieważ PCK to przecież organizacja mająca nieść pomoc właśnie w sytuacjach skrajnych, także podczas wojny. Jak można przeczytać w statucie – celem Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie cierpieniom ludzkim i ich łagodzenie we wszelkich okolicznościach, PCK ma nieść pomoc ofiarom i poszkodowanym w klęskach żywiołowych i katastrofach w kraju, a także za granicą, oraz przygotowywać społeczeństwo do właściwych zachowań w przypadku ich wystąpienia, działa na rzecz ratownictwa i  ochrony ludności.