FAKTY

“Herr Tusk RAUS”. Nowe standardy edukacji z Pabianic

Nauczyciel z Pabianic Dariusz Jakóbek  11 listopada zamieścił w sieci obrzydliwe zdjęcie. Na asfalcie leży karteczka z wezwaniem “Herr Tusk RAUS”. Tuż obok odchody.

Fotografia “zakwitła” na FB o godz. 14.15, o godz. 12.31 pabianiczanin zamieścił zdjęcie z trasy Marszu Niepodległości. Widzimy go z biało-czerwoną opaską na ramieniu. Późniejszy wpis z “Herr Tusk RAUS” oraz odchodami rozbawił… dyrektora łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Dariusza Roguta (dał tzw. hahaszkę). To radny PiS Sejmiku Województwa Łódzkiego,  przewodniczy Komisji Nauki, Kultury i Sportu. Zawodowo – profesor nadzwyczajny w Akademii Sztuki Wojennej.

Okrzyk “wow!” pod skandalicznym postem kliknął na FB dyrektor kancelarii sejmiku Włodzimierz Stanek, przewodniczący klubu radnych PiS w Pabianicach.

Wzór do naśladowania?

Jakóbek jest nauczycielem historii oraz dyrektorem XXXIV LO w Łodzi. 22 kwietnia tego roku po tzw. aferze z błyskawicą został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, czyli najwyższym odznaczeniem resortowym. Jest ono przyznawane za szczególne zasługi dla oświaty. W przypadku pabianiczanina uzasadnieniem stała się “troska o apolityczność i neutralność światopoglądową szkoły”.

Minister Przemysław Czarnek podkreślił  że dyrektor Jakóbek “niezłomnie stoi na straży edukacji i wychowania dzieci i młodzieży”.

Jest Pan wzorem dla dyrektorów szkół w całej Polsce – powiedział podczas gratulacji.

Procedura przyznania medalu KEN była błyskawiczna. Uroczystość odbyła się w siedzibie MEiN w Warszawie i została specjalnie zorganizowana. Na zdjęciu, prócz bohatera wydarzenia, po jego lewej stronie widzimy wiceministra edukacji Tomasza Rzymkowskiego (posła z naszego okręgu), z prawej samego ministra oraz łódzkiego kuratora oświaty Waldemara Flajszera – pabianiczanina.

Czy teraz reakcja panów będzie równie błyskawiczna jak po aferze z symbolem Strajku Kobiet?

Opis zdjęcia to emotka z zadowoloną buźką w okularach przeciwsłonecznych.

(Fot. tło – Kuratorium Oświaty w Łodzi; fot. w ramce – FB/ Darek Jakóbek)

Dyrektor już z medalem po aferze z błyskawicą. Ma być wzorem dla innych