FAKTY

Hołownia w Pabianicach przeciwko oszukiwaniu i kombinowaniu

Kandydat na prezydenta zapewnił, że jako jeden z czterech priorytetowych tematów planowanej prezydentury postawił sobie za cel wspieranie samorządów.

Wczoraj, w ramach wizyty w województwie łódzkim, bezpartyjny kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia odwiedził Pabianice, gdzie w budynku Urzędu Miasta spotkał się z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem.
W wystąpieniu po zamkniętym spotkaniu z prezydentem miasta Szymon Hołownia zapewnił o tym, że jako prezydent zamierza walczyć o wsparcie i ochronę dla samorządów lokalnych w obliczu kryzysu koronawirusa i spadku dochodów samorządów z podatku PIT i CIT. Ma to być jeden z jego czterech priorytetów w ramach prezydentury, o którą walczy.
 – Samorządy w Polsce stają w tym momencie na krawędzi – mówił Szymon Hołownia
podczas spotkania z dziennikarzami przed ratuszem. – Zadaniem prezydenta, zadaniem władz centralnych i zadaniem rządu jest to, żeby jak najmocniej je w tym wesprzeć, a nie rzucać im kłody pod nogi, a nie kombinować, nie oszukiwać, po raz kolejny dorzucając zadań i nie wysyłając na te zadania pieniędzy tak jak to się dzieje chociażby z subwencją oświatową – dodał Hołownia.
Prezydent Mackiewicz opowiadał mu też,  jak potrzebna jest dla naszej aglomeracji ustawa metropolitalna i ile można byłoby uzyskać, gdyby rzeczywiście udało się ten projekt przeprowadzić. O podejściu do utworzenia metropolii pisaliśmy m.in. TUTAJ

(fot. Tomasz Kaczor).