KOMUNIKACJA

Hybrydowe autobusy zadebiutowały na trasie [VIDEO]

Nowoczesne pojazdy wożą już pasażerów.

Dziś na krańcówce Waltera-Jankego zainaugurowano kursy nowych, hybrydowych autobusów. Pierwszy wyjechał o godz. 10.15 (na linii 263 do Ksawerowa), drugi o 10.37 (na linii 6 do Karolewa).

Na podmiejską wycieczkę wybrali się m.in. prezes MZK Jarosław Habura, Marcin Chmielewski z Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji oraz prezydent Grzegorz Mackiewicz i jego zastępca Marek Gryglewski – panowie kupili dwa pierwsze bilety w nowych Solarisach.

Przypomnijmy – w połowie października odbyła się prezentacja pierwszego pojazdu, jaki trafił do Pabianic (jednocześnie jesteśmy pierwszym miastem, które otrzyma Solarisy w najnowszej wersji). Łącznie będzie ich 18 (komplet zostanie dostarczony do końca maja 2019), zastąpią przede wszystkim 22-letnie MAN-y.

Autobusy pomieszczą łącznie 80 pasażerów. Dostęp do 10 miejsc siedzących zaplanowano bezpośrednio z niskiej podłogi. Wyposażone są m.in. w  klimatyzację, biletomaty, wewnętrzny i zewnętrzny system zapowiedzi (kolejnych przystanków, numeru linii i kierunku), monitoring. Czekają na nas gniazda USB oraz bezpłatny Internet. Pojazdy rozróżnimy po zindywidualizowanych napisach, które znajdują się obok środkowych drzwi, np. „Miło Cię widzieć”, „Uwielbiam to miasto”.

Nowe hybrydy (napęd łączący tradycyjny silnik diesla z silnikiem elektrycznym) to najważniejsza część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało ponad 48 mln zł unijnego dofinansowania (CZYTAJ TUTAJ). Oprócz tego w ramach projektu powstanie m.in. 14 km dróg dla rowerów, dworzec autobusowy na pętli Waltera-Jankego i tablice dynamicznej informacji pasażerskiej.


Jeden komentarz do “Hybrydowe autobusy zadebiutowały na trasie [VIDEO]

  1. kiedy te autobusiki wyruszą na całe Pabianice,bo mam ochote się nimi przejechać

Comments are closed.