KOMUNIKACJA

I powiat buduje ścieżki rowerowe

Już tej jesieni nowa trasa dla cyklistów powstanie m.in. w ulicach Grota Roweckiego i Nawrockiego.

Największe tegoroczne wyzwanie powiatu w zakresie infrastruktury rowerowej to budowa asfaltowej ścieżki od strony północnej i południowej ul. Grota Roweckiego (Nawrockiego – Bugaj). Przy ul. Nawrockiego pojawi się stacja naprawy rowerów, a przy ul. Bugaj śluza rowerowa, czyli specjalnie oznaczona powierzchnia przed skrzyżowaniem, na którą nie wjedzie samochód, a rowerzyści będą mogli po zjeździe ze ścieżki bezpiecznie pokonać skrzyżowanie. Droga dla rowerzystów zostanie zsynchronizowana z przejściami dla pieszych, pojawią się znaki poziome i pionowe, a sygnalizatory pokażą informacje dla cyklistów.

Na ten cel powiat przeznacza 110 tys. zł. Z kolei chodnik wraz ze ścieżką na ul. Nawrockiego kosztuje 13.530 zł. Inwestycja ma być gotowa jeszcze tej jesieni.

Ponadto powstać mają w tym czasie: ciąg dalszy chodnika na ul. 20 Stycznia (od leśniczówki w kierunku granic miasta – 120 m za 100 tys. zł; chodnik na ul. Wspólnej (Torowa – Łukowa) – ok.160 m za 45 tys. zł. Tu także będzie można śmigać po ścieżce.

– Zmobilizowaliśmy się pod presją środowisk rowerowych – powiedział wiceprzewodniczący Rady Powiatu Arkadiusz Jaksa, który sam jest zresztą zapalonym rowerzystą.

OBEJRZYJ MAPKĘ Z PROJEKTEM POWIATU

Za trzy lata w mieście będzie łącznie 15 km ścieżek dla rowerów. Miasto zaplanowało budowę przynajmniej 12 km. Niedawno marszałek Witold Stępień oznajmił, że w 2018 roku mają ruszyć prace w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 485 – chodzi o ulice Kilińskiego i Jutrzkowicką. Między innymi chodnik zostanie przesunięty tak, by obok zmieścić ścieżkę rowerową (docelowym zamysłem jest połączenie jej ze ścieżką na Świetlickiego).


3 komentarze do “I powiat buduje ścieżki rowerowe

  1. Już raz habura budował ścieżkę rowerową na roweckiego … :) Potem powstał piękny kolorowy chodnik … bez funkcji ścieżki :)

  2. Jaksa a pochwal się wyborcom skąd miałeś czy może jeszcze masz ten piękny rowerek, na którym pomykałeś w tamtym roku? I ty już lepiej nic nie buduj razem ze swoim koleżką starostą, wystarczy, że się cała Polska śmiała z ronda.

Comments are closed.