FAKTY

Iga ciężko zachorowała. Potrzebna krew

Emilia Krysztofiak z Dobronia ma złamane serce. Właśnie zawalił się jej świat. Wczoraj u jej małej córeczki zdiagnozowano ostrą białaczkę  limfoblastyczną. Zrozpaczona mama prosi o krew i rejestrowanie się  w bazie dawców szpiku.

W nocy kobieta opublikowała wpis następującej treści: “Dziś zawalił się mój świat… Poukładana, idealna rzeczywistość rozsypała się w sekundę jak domek z kart …
Dziś o 14.30 padła diagnoza, której nigdy się nie spodziewałam i nie chciałam usłyszeć …- ostra białaczka limfoblastyczna. Moja mała, niewinna niczemu dziewczynka musi stoczyć najcięższa walkę…Walkę o życie … Ból i bezsilność, jaką czuję w obliczu choroby mojego ukochanego dziecka, jest najgorszym doświadczeniem, z jakim przyszło mi się kiedykolwiek zmierzyć …  Ale nie poddam się. Będę z całych sił walczyć o moje dziecko. Potrzebujemy krwi ‼️‼️‼️
Krew i płytki krwi można oddać w punkcie krwiodawstwa na ul. Franciszkańskiej w Łodzi lub w dowolnym punkcie krwiodawstwa z dopiskiem: Iga Krysztofiak, Centralny Szpital Kliniczny UM w Łodzi ul. Sporna.
To nic nie kosztuje poza kilkoma minutami Waszego czasu, a dla mojego dziecka to zbawienny dar w długiej i ciężkiej drodze do zdrowia.
Rejestrujcie się też w bazie dawców szpiku!!! To banalnie prosta sprawa, którą można załatwić on-line. A możecie uratować życie!!!”

Rejestracja jest bardzo łatwa i opisana tu: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

(Fot. FB/Emilia Krysztofiak)