FAKTY

Ile osób ostatnio zmarło? Ile nowych zachorowań?

Za nami pierwsze dni nowego raportowania. Informować o zachorowaniach i zgonach spowodowanych COVID-19 może teraz wyłącznie rząd.

Służby sanitarne w całym kraju dostały zakaz przekazywania danych dotyczących COVID-19. Dlatego od połowy tego tygodnia jesteśmy skazani wyłącznie na dane zebrane przez rząd.  Za nami pierwsze dni nowego raportowania w skali ostatniej doby. Można już zestawić pierwsze dane prezentowane w inny sposób.

Sytuacja w powiecie pabianickim przedstawia się następująco

25.11. 2020

nowe zachorowania – 105

zgony – 16 ( w tym w 13 przypadkach prócz koronawirusa – choroby współistniejące)

26.11. 2020

nowe zachorowania – 127

zgony – 0

27.11. 2020 (dziś)

nowe zachorowania – 99

zgony – 1 (choroby współistniejące)

Nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby mamy w kraju 17 060, w Łódzkiem – 1001.

Podane wczoraj kolejno – 16 687; 1099. Zmarli łącznie- 580 (502 – z chorobami współistniejącymi).

Nietrudno zauważyć, że jest różnica w stosunku do przedstawiania danych przez sanepid. Nie mamy np. wiedzy o tym, ile osób na terenie powiatu aktualnie choruje, o ozdrowieńcach czy osobach na kwarantannie.  Ponieważ dane pochodzą prosto z laboratoriów pod danymi na FB Ministerstwa Zdrowia pojawiają się takie np. adnotacje: “59 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną”. Istnieje także niebezpieczeństwo, że każdy plusowy, zliczany automatycznie,  wynik zostanie/ jest traktowany jako jedno zakażanie, podczas, gdy jedna osoba może mieć wykonane dwa testy.

Na bieżąco możecie Państwo śledzić rządowe bieżące dane klikając w baner umieszczony w górnej części portalu pabianice.tv