KOMUNIKACJA

Impuls 2 w sobotę w Pabianicach

Będziemy mogli wejść do supernowoczesnego pociągu, by sprawdzić jego standard.

Impuls 2 to pierwszy taki pociąg na polskich torach – do tej pory pojazdy nowosądeckiego producenta eksportowano do Włoch (CZYTAJ TUTAJ). Teraz 14 sztuk (za blisko 267 mln zł brutto) zasili tabor Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (o podpisaniu umowy pisaliśmy w marcu ub. roku).

Pociągi cechuje inny wygląd względem dotychczas eksploatowanych Flirtów, dłuższe człony, a także szereg udogodnień dla pasażera – wewnątrz znajdziemy biletomaty, defibrylatory, kurtyny powietrzne umieszczone nad drzwiami wejściowymi, a także bezpłatne wi-fi, gniazda 230V oraz USB. Wnętrze jest jasne, a tapicerka nosi logo łódzkiego przewoźnika. W pojazdach wydzielono kąt dla wózków inwalidzkich i dziecięcych, a także stojaki na rowery. Absolutną nowością jest zastosowanie tak zwanej „strefy dziecięcej” – jest to specjalne miejsce wyposażone w planszę do gry wraz z zainstalowaną, stacjonarną kostką.

Prezentację pojazdu w Pabianicach zapowiadaliśmy na początku października – Impuls 2 pojawi się na naszym dworcu w tę sobotę (13 października) i będzie można go „zwiedzać” w godz. 14.00 – 15.40.

W grudniu rozpocznie kursowanie: – Będą połączenia ze Skierniewic do Kutna przez Łowicz, z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska oraz z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego, a po zelektryfikowaniu linii nr 25 również do Opoczna. Nowe pociągi będą obsługiwały także obecne trasy ŁKA do Skierniewic, Sieradza, Kutna, Łowicza – wylicza Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *