FAKTY KOMUNIKACJA

Impuls 2 zaprezentowany w Pabianicach [VIDEO]

Biletomaty, defibrylatory, kurtyny powietrzne umieszczone nad drzwiami wejściowymi, bezpłatne wi-fi i gniazda 230V oraz USB pod każdym siedzeniem – to standard supernowoczesnego pociągu Impuls 2. Ponadto w pojazdach wydzielono kąt dla wózków inwalidzkich i dziecięcych, a także stojaki na rowery. Absolutną nowością jest zastosowanie tak zwanej „strefy dziecięcej” – jest to specjalne miejsce wyposażone w planszę do gry wraz z zainstalowaną, stacjonarną kostką.

Cacko nowosądeckiego producenta pokazano dziś w naszym mieście. Pachnący nowością Impuls 2 „cumował” na peronie 1 ponad półtorej godziny. Na mieszkańców czekał poczęstunek, a dla najmłodszych przygotowano malowanki i quizy z nagrodami. Dzieciaki mogły też usiąść w kabinie maszynisty – kolejka ani na chwilę nie topniała.

– Czternaście takich pociągów zasili tabor Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. To historyczny moment dla przewoźnika, bo do tej pory Impulsy drugiej generacji nie jeździły po polskich torach, eksportowano je do Włoch – mówił marszałek Witold Stępień.

Impuls 2 już w grudniu rozpocznie regularne kursowanie (na razie cztery sztuki, w przyszłym roku dotrze pozostałe dziesięć). Będą połączenia ze Skierniewic do Kutna przez Łowicz, z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska oraz z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego (a po zelektryfikowaniu linii nr 25 również do Opoczna). Nowe pociągi będą obsługiwały także obecne trasy ŁKA do Skierniewic, Sieradza, Kutna, Łowicza. Rozwijają prędkość do 160 km/h.

Wartość zamówienia to aż 266.968.762,35 zł brutto. ŁKA uzyskała dofinansowanie na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 182.010.500 zł.


3 komentarze do “Impuls 2 zaprezentowany w Pabianicach [VIDEO]

    1. Oczywiście, że 160. Na początku marszałek mówi o 120, ale później maszynista koryguje informację. :)

      1. To dlatego że linia Łódź – Pabianice – Sieradz jest remontowana na prędkość maksymalną 120 km/h. Nie dziwne że panu marszałkowi się pomyliło.

Comments are closed.