OPINIE

Inwestycja 2017. Sprawdź jaka. Dlaczego się udało?

Przyznaliśmy kolejny tytuł roku. Niekwestionowanym sukcesem jest sprowadzenie do Ksawerowa światowego lidera AGD.

Budowa fabryki pralek na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ksawerowie została “przyklepana” w listopadzie 2017 roku. Jak podkreśla Marek Michalik, prezes ŁSSE: “beneficjentami przedsięwzięcia będą nie tylko Miele i Ksawerów, gdzie powstanie zakład, ale również, a może przede wszystkim Łódź, Pabianice, Sieradz i cała gospodarka regionu”.

Przypomnijmy – 20 czerwca “Puls Biznesu” ujawnił, że 78 ha w Ksawerowie wejdzie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a 29 ha chce kupić niemiecka firma Miele (branża AGD), która docelowo zatrudni nawet 1500 osób. Nowy zakład ma ruszyć w 2020 roku i początkowo produkować 250 tys. pralek rocznie. Inwestycja warta jest 200 mln zł.

Miele to światowy lider w produkcji artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Produkcja w Ksawerowie zostanie oparta na innowacyjnej technologii, dotąd nie zastosowanej w innych lokalizacjach Miele na świecie. O ksawerowskim sukcesie szybko stało się głośno w całej Polsce, o gminie szeroko i z uznaniem rozpisywały się ogólnopolskie media i biznesowe periodyki. O inwestycji pisaliśmy TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Tajemnica sukcesu tkwi w perspektywicznej polityce. Ksawerów już dwa lata temu wybudował drogę o podwyższonej jakości, która przecina tereny strefy. Z rozmachem inwestuje też w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Niebawem wydatki zaczną się zwracać. Do gminy z budżetem na poziomie ok. 35 milionów złotych może wpływać od Miele z tytułu podatków prawie trzy miliony rocznie.

Marek Michalik, prezes ŁSSE właśnie podziękował na Facebooku za pomoc tym, którzy pomogli w doprowadzeniu do inwestycji Miele. Wymienił senatora Macieja Łuczaka, posłów: Marka Matuszewskiego i Waldemara Budę oraz wiceprzewodniczącego sejmiku województwa łódzkiego Krzysztof Ciebiadę. Napisał: “Musieliśmy ustanowić Strefę, pozyskać grunty i wydać zezwolenie, co udało się zrobić w relatywnie krótkim czasie. Kiedy trzeba było pokonać różne przeszkody, byliście nam pomocni”.

Dlaczego teraz? Dziś podpisano umowy na budowę niezbędnej infrastruktury dla spółki Miele Technika Sp. z o.o.

CZYTAJ TAKŻE: Bohaterowie 2017
CZYTAJ TAKŻE: Ściemniacz 2017
Tagi:

12 komentarzy do “Inwestycja 2017. Sprawdź jaka. Dlaczego się udało?

 1. Brawo PIS … widać, że potrafią działać dla dobra mieszkańców. Szkoda, że Pabianice mają przy władzy takiego hamulcowego, który nic dla ludzi nie zrobił poza świętem ziemniaka :( No ale cóż jaki wizjoner takie ziemniaki :)

  1. @Żwirek … I od tego ludziom pracy przybędzie ? A miastu pieniędzy z podatków ? Chyba za dużo ziemniaków zjadłeś :)

   1. Brawo PIS?? Człowieku miało nie być kolejnych montowni za najniższą krajową. To krzyczał PiS że tak PO robi a teraz to co brawo i sukces . NORMALNIE KOMEDIA . Pisowcy jesteście naprawdę ciemnym ludem…….

    1. Zapytaj się Wójta Ksawerowa czy 4 mln z podatku rocznie to dobrze, czy źle dla gminy ? … I nie pisz głupot i populizmu !!!
     Znasz już stawki wynagrodzeń dla ludzi, którzy będą tam pracować ?

    2. Musi boleć jak Wójt z pod Pabianic, zwykły krawiec z kolegą Senatorem ograli jednym ruchem całą pabianicką watahę pełowskich i BSRowskich yntelygnetów. Tyle lat rządzą te wszystkie cwaniaczki z PO,BSR i tylko fotki ,lansiki, sponsorowane wywiady a słomą walą na kilometr. trzeba ich w końcu zwolnić.

      1. @ Piotruś Pan……… a psychiatra musi być chory psychicznie, ginekolog to facet z brzuchem, jaki nauczyciel takie dzieci, jak ojciec kradnie to syn też. Dopisać cię do grupy :-)) ?

 2. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie to tylko pisi lans i gratulacje pod publikę ciemnego ludu. A ten oczywiście, jak widać, wszystko kupi.
  A sam tekst napisany w duchu: naród z partią, partia z narodem. Już to kiedyś było i wiadomo jak się skończyło.

 3. Chyba wejdę w układ z PiS może pomoże od tygodni stoi auto EPA 8KG7 minikuper i tylko szmugluja czarne torby. Auto niczyje niby napewno nie mieszkańców naszych prywatnych posesji a panów bez szyi fulll. Może tym władza się zainteresuje

Comments are closed.