PORADNIK

Jak dobrać i stosować rozświetlacz do twarzy?

  • Rozświetlacze do twarzy uważane są obecnie za jedne z podstawowych kosmetyków zarówno w makijażu codziennym, jak i wieczorowym.
  • Świeże wykończenie i naturalne konturowanie twarzy, jakie oferują te produkty, dają efekt unikalny wśród wszystkich innych kosmetyków do makijażu.
  • Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór rozświetlaczy o różnych kolorach i formułach. Jak wybrać idealny rozświetlacz do twarzy i w jaki sposób uzyskać naturalny efekt rozświetlenia?
Szeroki wybór rozświetlaczy

Ze względu na swoją ogromną popularność rozświetlacze dostępne są dzisiaj w tysiącach różnych wersji kolorystycznych, mają różne formuły i wykończenia. Mogą mieć odcień ciepły, chłodny lub neutralny, a nawet delikatne zabarwienie – swojego czasu przełomem był rozświetlacz do twarzy w kolorze… czarnym! Zawierają błyszczące drobinki lub dzięki drobno zmielonej recepturze zapewniają efekt gładkiej tafli, nazywany również efektem “mokrej twarzy”. Ich formuła również jest dowolna – możemy spotkać się z rozświetlaczami w formie sprasowanej, sypkiej, płynnej a nawet w kremie. Pigmentacja rozświetlaczy, bez względu na formułę, może być skrajnie różna, od delikatnego, naturalnego błysku po intensywny efekt rozświetlonej tafli.

Wybierając kolor rozświetlacza powinniśmy kierować się przede wszystkim odcieniem naszej karnacji. Osoby o ciepłej, dość ciemnej karnacji doskonale wyglądać będą w rozświetlaczach o ciepłym odcieniu, a tym o karnacji nieco bledszej najbardziej naturalny efekt zapewni rozświetlacz w chłodnym odcieniu. Rozświetlacze do twarzy w odcieniu neutralnym, jak sama nazwa wskazuje, dobrze prezentują się u osób o każdym typie karnacji, zapewniając największą dowolność w stosowaniu.

Nie bez znaczenia jest również typ makijażu, jaki wykonujemy, w tym głównie makijażu oka. Niektóre intensywne makijaże wieczorowe doskonale prezentują się w połączeniu z rozświetlaczami o nietypowych, mniej naturalnych odcieniach. Do niektórych z nich świetnie pasować będzie rozświetlacz o subtelnym kolorze niebieskim lub różowym, którego na co dzień raczej unikamy ze względu na mało naturalny efekt.

Jak nakładać rozświetlacz do twarzy?

Kolor to oczywiście jedno, a sama technika nakładania rozświetlacza jest tak samo, jeśli nie bardziej istotna. Do nakładania rozświetlaczy w formie sypkiej lub sprasowanej używamy przeważnie pędzla wachlarzowego, a te o formule płynnej delikatnie rozklepujemy palcem. Zaletą obu formuł i technik nakładania jest to, że produkt możemy dowolnie dokładać, uzyskując mniej lub bardziej intensywny efekt w zależności od preferencji.

Standardowy rozświetlacz dostępny chociażby na https://kosmetykizameryki.pl/category/makijaz-twarz-rozswietlacze nakładamy w największej ilości na szczyt kości jarzmowej, rozcierając w kierunku zewnętrznej części brwi,  a następnie kolejno na grzbiet nosa i łuk kupidyna, czyli nad górną wargą. Niektórzy stosują go również pod łukiem brwiowym, co pozwala podkreślić kształt brwi. Co szczególnie istotne, wiele rozświetlaczy możemy stosować również jako cienie do powiek (i vice versa). Intensywny błysk świetnie podkreśli wewnętrzny kącik oka, ale również całą powiekę, w połączeniu z cieniami do powiek o metalicznym wykończeniu.

 

(tekst partnerski)