FAKTY KOMUNIKACJA

Jak jeździć autobusem za darmo? Wystarczy, jeśli…

Honorujemy honorowych.

Dotąd na bezpłatne przejazdy pabianickimi autobusami mogli liczyć honorowi dawcy krwi, którzy oddali ponad 20 litrów życiodajnego płynu. Teraz ten próg obniży się – zamiast 20 litrów wystarczy, jeśli kobieta odda 15 a mężczyzna 18 litrów krwi. Wszystko po to, aby „zrównać przywilej” z łódzkim przewoźnikiem MPK i uniknąć dwoistości przepisów.

W Pabianicach kłaniamy się także młodzieży oddającej krew – darmowo jeżdżą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych od 18. roku życia najpóźniej do 30 września roku ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej (znajdującej się w obszarze obsługiwanym przez MZK), oddającej systematycznie krew, tj. mężczyznom na okres 2 miesięcy od momentu oddania krwi, kobietom na okres 3 miesięcy od momentu oddania krwi. Ten przywilej pojawił się ok. 5 lat temu z inicjatywy radnej miejskiej Aleksandry Stasiak.

Oprócz honorowych krwiodawców, autobusami za darmo jeżdżą m.in. inwalidzi, niepełnosprawni, osoby po 72. roku życia, dzieci do lat 4, niewidomi i ich przewodnicy, umundurowani funkcjonariusze policji, straży miejskiej oraz posłowie i senatorowie RP (TUTAJ znajdziecie szczegółowe informacje).

CZYTAJ TAKŻE: Darmowa komunikacja MZK dla wszystkich psów. Jest też przywilej dla…

Jeden komentarz do “Jak jeździć autobusem za darmo? Wystarczy, jeśli…

Comments are closed.